Surówka z kiszonych ogórków
- Ogórek (600 g)
- Cebula (100 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
- Koperek (45 g)
Przepis na surówkę z kiszonych ogórków krok po kroku
Ogórki pokrój w drobną kostkę i odcedź z nadmiaru zalewy.
Cebulę obierz i pokrój w drobną kosteczkę.
Do warzyw dodaj posiekany koperek i oliwę.
Całość dopraw solą i pieprzem do smaku.
-
Surówka z czerwonej kapusty
-
Surówka z marchewki
-
Surówka z kapusty pekińskiej
-
Surówka z kiszonej kapusty
-
Surówka z młodej kapusty
-
Surówka z selera
-
Surówka colesław
-
Surówka z marchewki i jabłka
-
Surówka z kalarepy
-
Surówka z buraków
-
Surówka z cukini
-
Surówka z selera naciowego
-
Surówka z sałaty lodowej
-
Surówka z białej kapusty coleslaw
-
Surówka z pora i marchewki
-
Surówka z białej kapusty z majonezem
-
Surówka z kapusty białej
-
Surówka z cukinii
-
Surówki obiadowe
Więcej informacji na temat surówki z kiszonych ogórków
Surówka z kiszonych ogórków to doskonała opcja dla wszystkich, którzy kochają ciekawe dodatki do dań głównych. Ogórki w tym wydaniu są smaczne i po prostu wspaniałe. Na pewno przekona do siebie wszystkich, którzy nigdy nie próbowali tego pysznego specjału.
Przepis na surówkę z kiszonych ogórków będzie świetnym wyborem dla wszystkich, którzy nie przepadają za zbyt skomplikowanymi przepisami, ten jest naprawdę prosty. Warzywa podane w taki sposób świetnie sprawdzi się do obiadu. Jest pełna zdrowych i smacznych warzyw. Ogórki kiszone ze względu na właściwości probiotyczne powinny gościć w menu jak najczęściej. To one wpływają pozytywnie na pracę jelit i całego układu pokarmowego. Choć jedzone są głównie zimą, powinny gościć w diecie przez cały rok. Mają dość sporo witaminy K, która odpowiada za krzepliwość krwi. Można wybrać do niej białą cebulę, szalotki albo czerwoną. Można też pomieszać je razem. Ze względu na dodatek cebuli surówka jest dość ostra, dlatego nie sprawdzi się dobrze dla dzieci. Jeżeli chce się ją podawać najmłodszym, warto zrezygnować z tego warzywa i zamienić je na odrobinę szczypiorku, który również dodaje pikantnego smaku, jednak jest znacznie łagodniejszy dla podniebienia i żołądka
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić surówkę z kiszonych ogórków, by była szybka, a przy okazji pyszna, to ten przepis sprawdzi się idealnie. To doskonały pomysł na surówkę do obiadu, która sprawdza się na co dzień. Jest tak dobra, że ciężko jest przejść obok niej obojętnie. To zarazem niezwykle prosty dodatek. W tej surówce łączy się kiszone ogórki z cebulą. Będzie idealnym wyborem na diecie redukcyjnej, a także dla osób, które dbają o zdrowe i dobrze zbilansowane menu. Dostarczają również sporo błonnika. Choć można znaleźć ją bez problemu w większych sklepach, to jednak domowa wersja jest zdrowsza. Smakuje też dużo lepiej niż sklepowe odpowiedniki, dlatego warto poświęcić chwilę czasu, by przygotować je samemu w domu. Sprawdzą się również dla miłośników gotowania, którzy kochają przetwory, zwłaszcza te w wersji wytrawnej.
Alergeny w surówce z kiszonych ogórków
Lista alergenów dla surówki z kiszonych ogórków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na surówkę z kiszonych ogórków
Wartości odżywcze surówki z kiszonych ogórków
To zdrowa opcja, która zawiera sporo witamin, a także wpływa pozytywnie na układ pokarmowy.
Energia i białka
(775g)
Węglowodany
(775g)
Tłuszcze
(775g)
Witaminy
(775g)
Składniki mineralne
(775g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.