Surówka z kalarepy i marchewki
- Kalarepa - 1 szt (180 g)
- Marchewka - 2 szt (90 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Sok z cytryny - 1 łyżeczka (7 ml)
Przepis na surówkę z kalarepy i marchewki krok po kroku
Marchew i kalarepę obierz i zetrzyj na tarce o dużych oczkach.
Dopraw ją solą i pieprzem, skrop sokiem z cytryny i dodaj oliwę.
Całość dokładnie wymieszaj.
-
Surówka z marchewki
-
Surówka z młodej kapusty
-
Surówka z marchewki i jabłka
-
Surówka z kalarepy
-
Surówka z białej kapusty coleslaw
-
Surówka z pora i marchewki
-
Marchewka po koreańsku
-
Surówka z cukinii
-
Surówka z marchewki i pora
-
Surówka z marchewki z chrzanem
-
Surówka z kapusty włoskiej
-
Surówka z młodej kapusty z majonezem
-
Surówka z białej kapusty jak u chińczyka
-
Surówka z selera i marchewki
-
Surówka z pora marchewki i jabłka
-
Surówka do kebaba
-
Surówka z marchewki z majonezem
-
Surówka z białej kapusty i marchewki
-
Surówki z marchewki
Więcej informacji na temat surówki z kalarepy i marchewki
Surówka z kalarepy i marchewki to wspaniała propozycja na naprawdę pyszne i ciekawe danie, które nie tylko naprawdę fantastycznie smakuje, ale również jest bardzo zdrowe. Ta surówka będzie idealnym dopełnieniem każdego, nawet najnudniejszego obiadu, ze względu na mnogość barw i smaków, które się w niej pojawiają.
Przepis na surówkę z kalarepy i marchewki jest naprawdę bardzo prosty, więc idealnie sprawdzi się dla początkujących kucharzy. Całość jest pyszna i bardzo aromatyczna. Do jej przygotowania wystarczą tylko dwa składniki - marchew i kalarepa. Choć to pierwsze warzywo jest niezwykle popularne i często gości w codziennym menu, to jednak druga opcja jest już nieco bardziej egzotyczna. Jednak warto zrobić miejsce w swojej diecie również na kalarepkę. Ze względu na dużą zawartość związków siarkowych wykazuje ona działanie chroniące przed powstawaniem nowotworów. Oprócz tego w kalarepie można znaleźć również luteinę, która dba o dobre zdrowie wzroku. Wykazuje również działanie bakteriobójcze. Kalarepę można jeść zarówno na surowo jak i po obróbce termicznej. To warzywo niezwykle niskokaloryczne, a także o małej ilości cukrów, więc będzie świetnym wyborem zarówno dla osób na diecie redukcyjnej, jak i tych cierpiących z powodu insulinooporności czy cukrzycy. Zawiera dość sporo witaminy C, która pozytywnie wpływa na układ immunologiczny, zapobiega szybkiemu starzeniu się i chroni przed wolnymi rodnikami. Oprócz tego dostarcza sporo potasu, który wpływa na dobre funkcjonowanie układu krwionośnego, a także mięśniowego.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić surówkę z kalarepy i marchewki, by była naprawdę fantastyczna i pełna smaku, ten prosty przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Ze względu na dodatek oliwy z oliwek możliwe jest wchłonięcie z warzyw wszystkich cennych witamin. Sprawdzi się idealnie do obiadu, ale to również pomysł na dodatek do większych kolacji czy lunchu. Jest pyszna, a przy tym wypełniona po brzegi witaminami. Przygotowana w taki sposób to dobra opcja również dla dzieci.
Alergeny w surówce z kalarepy i marchewki
Lista alergenów dla surówki z kalarepy i marchewki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na surówkę z kalarepy i marchewki
Wartości odżywcze surówki z kalarepy i marchewki
To bardzo zdrowa opcja, pełna błonnika i witamin.
Energia i białka
(77g)
Węglowodany
(77g)
Tłuszcze
(77g)
Witaminy
(77g)
Składniki mineralne
(77g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.