Surówka z buraczków
- Buraki gotowane - 1 sztuka (140 g)
- Jabłko - 1/2 sztuki (60 g)
- Jogurt naturalny - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na surówkę z buraczków krok po kroku
Buraka i jabłko zetrzyj na tarce.
Wymieszaj z przyprawami i jogurtem.
-
Surówka z czerwonej kapusty
-
Surówka z marchewki
-
Surówka z kapusty pekińskiej
-
Surówka z kiszonej kapusty
-
Surówka z młodej kapusty
-
Surówka z selera
-
Surówka colesław
-
Surówka z marchewki i jabłka
-
Surówka z kalarepy
-
Surówka z buraków
-
Surówka z cukini
-
Surówka z selera naciowego
-
Surówka z sałaty lodowej
-
Surówka z białej kapusty coleslaw
-
Surówka z pora i marchewki
-
Surówka z białej kapusty z majonezem
-
Surówka z kapusty białej
-
Surówka z kiszonych ogórków
-
Surówki obiadowe
Więcej informacji na temat surówki z buraczków
Surówka z buraczków to jedna z najlepszych i najprostszych domowych, tradycyjnych, polskich surówek, które świetnie sprawdzą się w roli dodatku do obiadu i zadowolą smakiem nawet najbardziej wybredne osoby. Surówka świetnie smakuje z pieczonym mięsem lub klopsikami i dodatkiem skrobiowym takim jak ziemniaki, ryż lub makaron, ale również w posiłkach wegetariańskich i wegańskich. Oczywiście, możliwości jej wykorzystania nie kończą się wyłącznie na daniach obiadowych, surówka z czerwonych buraków świetnie sprawdzi się również na zimno do kanapek, lub jako samodzielna przekąska między posiłkami. To też świetna sałatka na grilla i warzywne, zdrowe, sycące danie dla dzieci. Surówką można przygotować z buraków surowych, z buraków ćwikłowych i w formie sałatki z buraków gotowanych z przeróżnymi dodatkami, dlatego każdy znajdzie najlepszą dla siebie wersję smakową. Ten domowy dodatek do dań głównych zadowoli niejedno podniebienie.
Czerwone buraki to warzywa o wysokiej zawartości witamin, składników mineralnych i innych prozdrowotnych substancji korzystnie wpływających na zdrowie, dlatego zdecydowanie warto dbać o to, aby pojawiały się one w codziennej diecie. Co więcej, przepis na surówkę z buraków jest bardzo szybki, prosty, a jej przygotowanie nie wymaga większych umiejętności kulinarnych. Co więcej, jest wiele sposobów na to jak zrobić surówkę z buraczków, dzięki możliwości wykorzystania wielu dodatków. Możesz więc przygotować tą samą surówkę w kilku wersjach smakowych, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.
Do przygotowania surówki z buraka niezbędne są oczywiście buraki, natomiast reszta składników zależy od indywidualnych preferencji. Możesz dodać starte świeże jabłko, białą lub czerwoną cebulę, chrzan, jogurt, czy oliwę. Gotowe buraki wystarczy zetrzeć na tarce, dodać wybrane składniki, wymieszać i gotowe! Sałatka najlepiej smakuje na zimno, możesz za jednym razem przygotować większą porcję i przechowywać do 2-3 dni w lodówce, wykorzystując na szybko, wtedy kiedy nie masz wystarczającej ilości czasu do przygotowania jej od początku.
Alergeny w surówce z buraczków
Lista alergenów dla surówki z buraczków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
Wartości odżywcze surówki z buraczków
Surówka z buraczków to świetny posiłek dla osób na dietach redukcyjnych. Osoby z nieprawidłowo kontrolowaną cukrzycą powinny spożywać ją wyłącznie jako dodatek do posiłku, w którym jest także źródło białka i tłuszczu (na przykład ryba lub mięso), a nie jako samodzielna przekąska.
Energia i białka
(210g)
Węglowodany
(210g)
Tłuszcze
(210g)
Witaminy
(210g)
Składniki mineralne
(210g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.