Surówka z białej kapusty Thermomix
- Kapusta biała (450 g)
- Koperek - 2 pęczki (40 g)
- Cukier - 1 łyżka (10 g)
- Sok z cytryny - 2 łyżki (20 ml)
- Sól - 1/2 łyżeczki (3 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na surówkę z białej kapusty z thermomixa krok po kroku
Kapustę obierz z wierzchnich liści i pokrój w mniejsze kawałki.
Do naczynia Thermomixa włóż kapustę. Dodaj olej, cukier, sok z cytryny i sól.
Rozdrobnij całość przez 10 sekund / obroty 4.
Przełóż do miski i odczekaj jeszcze około 30 minut przed podaniem.
-
Surówka z białej kapusty coleslaw
-
Surówka z kapusty białej
-
Surówka z białej kapusty z majonezem
-
Surówka z białej kapusty jak u chińczyka
-
Biała kapusta zasmażana
-
Surówka chińska
-
Surówka z białej kapusty i marchewki
-
Surówka z białej kapusty po chińsku
-
Surówka do kurczaka
-
Surówka z młodej białej kapusty
-
Surówka z białej kapusty z koperkiem
-
Surówka z młodej kapusty Colesław
-
Surówka wiosenna
-
Surówka z rzodkiewką
-
Surówka z młodej kapusty ze śmietaną
-
Surówka do karkówki
-
Surówka colesław thermomix
-
Chińska surówka z białej kapusty
-
Surówki z białej kapusty
Więcej informacji na temat surówki z białej kapusty z thermomixa
Surówka z białej kapusty Thermomix to szybki i pyszny dodatek do dań obiadowych. Wykonasz ją w zaledwie kilka minut.
Aby wykonać przepis na surówkę z białej kapusty z Thermomixa potrzebujesz połowę niedużej główki kapusty, 2 pęczki koperku, olej rzepakowy, sok z cytryny oraz cukier i sól do smaku.
Na samym początku z kapusty oberwij zwiędnięte i brzydkie liście. Odetnij głąb i pokrój kapustę w duże kawałki. Umieść kapustę w naczyniu Thermomixa. Dodaj koperek. Najlepiej będzie, gdy odetniesz łodyżki i dodasz tylko pióropusz kopru. Wlej olej i sok z cytryny. Całość rozdrobnij przez 10 sekund. Szczególnie pyszna będzie wówczas, gdy odstawisz ją na około 30 minut, by smaki się dobrze przegryzły. Mam nadzieję, że wiesz już jak zrobić surówkę z białej kapusty w Thermomixie z koperkiem. Sam widzisz, że to naprawdę szybka i zdrowa przekąska. Dodatkowo, jeśli chcesz, możesz ją wzbogacić marchewką.
Ta surówka to świetny pomysł na dodatek do obiadu składającego się z dań mięsnych, warzywnych, placków np. ziemniaczanych czy pieczonych warzywnych tart.
Surówki z warzyw to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby wzbogacić swoją dietę w witaminy i składniki odżywcze. Odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarcza przynajmniej 400 g warzyw dziennie, przyczynia się do zmniejszenia ryzyka chorób m.in. choroby nowotworowej lub chorób układu sercowego. Wynika to z tego, że warzywa są niezwykle bogate w błonnik, witaminy i składniki mineralne. Dodatek ziół takich jak koperek czy natka pietruszki to nie tylko dodatkowe walory smakowe, ale również bardzo dobre źródło witaminy C. Żaden suplement nie zapewni tego, co odpowiednio zbilansowana dieta bogata w świeże warzywa. Porcja naszej surówki to już 150 g warzyw, ale jest ona tak dobra, że na pewno na jednej porcji się nie skończy.
Surówka ta będzie szczególnie smaczna, gdy zostanie wykonana w najlepszym sezonie użytych warzyw.
Alergeny w surówce z białej kapusty z thermomixa
Lista alergenów dla surówki z białej kapusty z Thermomixa przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na surówkę z białej kapusty z thermomixa
Wartości odżywcze surówki z białej kapusty z thermomixa
Odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarcza przynajmniej 400 g warzyw dziennie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka chorób m.in. choroby nowotworowej lub chorób układu sercowego.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.