Surówka z białej kapusty do słoika
- Kapusta biała - 1 główka (1000 g)
- Marchewka - 2 sztuki (120 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Cukier - 1 szklanka (250 g)
- Olej rzepakowy - 1 szklanka (250 ml)
- Ocet spirytusowy - 1/2 szklanki (125 ml)
Przepis na surówkę z białej kapusty do słoika krok po kroku
Kapustę drobno posiekaj.
Dodaj startą na tarce marchewkę i wymieszaj, dodaj posiekaną cebulę.
Warzywa przełóż do słoików.
Składniki zalewy wlej do garnka i zagotuj do momentu, aż cukier się rozpuści.
Tak przygotowaną zalewę wlej do słoików z warzywami i pasteryzuj około 20 minut.
-
Surówka z czerwonej kapusty
-
Surówka z marchewki
-
Surówka z kapusty pekińskiej
-
Surówka z kiszonej kapusty
-
Surówka z młodej kapusty
-
Surówka z selera
-
Surówka colesław
-
Surówka z marchewki i jabłka
-
Sałatka z rzodkiewkami
-
Surówka z kalarepy
-
Surówka z buraków
-
Surówka z selera naciowego
-
Surówka z cukini
-
Surówka z sałaty lodowej
-
Surówka z białej kapusty coleslaw
-
Surówka z kapusty białej
-
Surówka z pora i marchewki
-
Surówka z białej kapusty z majonezem
-
Surówki
Więcej informacji na temat surówki z białej kapusty do słoika
Surówka z białej kapusty do słoika to dobry pomysł jako dodatek do wielu dań. Idealnie pasuje do dań mięsnych na ciepło np. kotlety, pieczeń w sosie czy karkówka w sosie pomidorowym, na którą niedawno dodawałam przepis, aby się nim z Wami podzielić. Pyszna i szybka surówka nada się nie tylko do dań mięsnych, ale także do klusek np. szarych czy z dziurką. Biała kapusta to warzywo zapomniane i bardzo rzadko używane w naszej kuchni. Więcej osób zamartwia się o niekorzystne dolegliwości ze strony układu pokarmowego po jej spożyciu, ale zapominamy o jej dobrej stronie. Jest źródłem witaminy C, witamin z grupy B, kwasu foliowego, błonnika pokarmowego, żelaza, magnezu, wapnia oraz antyoksydantów, które wpływają na naszą odporność. Dodatkowo jest nisko kaloryczna. W tym roku postaw na kapustę białą, czerwoną czy kiszoną na pewno wyjdzie Ci na dobre.
Zatem, jak zrobić surówkę z białej kapusty do słoika?
Do jej przygotowania będą potrzebne Ci podstawowe, łatwo dostępne warzywa takie jak, kapusta, cebula, marchew. Dodatkowo możesz dodać czerwoną paprykę i natkę pietruszki.
Wybierz kapustę białą lub słodką, ponieważ jest nazywana różnie. Przetnij ją na pół i wytnij ze środka głąb. Drobno poszatkuj i przełóż do miski. Dodaj startą na tarce o grubych oczkach marchewkę oraz cebulę posiekaną w kostkę lub słupki. Całość wymieszaj i dopraw pieprzem czarnym.
Odstaw warzywa na bok i przygotuj zalewę. Wystarczy, że olej rzepakowy, ocet i cukier zagotujesz w garnku do rozpuszczenia cukru.
Warzywa przełóż do słoików i zalej przygotowaną wcześniej zalewą. Słoiki z kapustą pasteryzuj w warunkach domowych przez około 20 minut. Nasze przetwory nie tylko na zimę w krótkim czasie są gotowe. Przez dodatek octu i proces pasteryzacji tak przygotowaną surówkę możesz przechowywać w ciemnym pomieszczeniu nawet do kilku miesięcy, będzie ona tak samo dobra i pyszna jak tuż po przygotowaniu.
Skoro już znasz mój przepis na surówkę z białej kapusty do słoika, koniecznie spróbuj przygotować ją w swoim domu i przekonaj się jaka jest smaczna. Na pewno będziesz do niej chętnie wracać. Będzie to świetny dodatek do dań obiadowych, ale też
Alergeny w surówce z białej kapusty do słoika
Lista alergenów dla surówki z białej kapusty do słoika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na surówkę z białej kapusty do słoika
Wartości odżywcze surówki z białej kapusty do słoika
Do surówki z kapusty możesz dodać czerwoną paprykę czy natkę pietruszki.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.