Surówka do łososia
- Cukinia (300 g)
- Bakłażan (300 g)
- Pomidory koktajlowe (150 g)
- Papryka zielona (140 g)
- Papryka czerwona (200 g)
- Papryka żółta (200 g)
- Cebula czerwona (100 g)
- Rukola (60 g)
- Oliwa z oliwek (20 ml)
Przepis na surówkę do łososia krok po kroku
Warzywa umyj. Bakłażana pokrój w plastry, każdy z nich dokładnie posól i odstaw na około 25 minut.
Plastry bakłażana opłucz i osusz ręcznikiem papierowym.
Papryki pokrój w plastry. Cukinię w plasterki, a pomidorki i cebule przekrój na pół.
Warzywa ułóż na grillu i podpiekaj, aż zaczną się marszczyć.
Podczas pieczenia przesmaruj warzywa oliwą.
W misce ułóż umytą rukolę, a na niej upieczone warzywa.
Dopraw tymiankiem, oregano, solą i pieprzem.
-
Leczo z cukinii
-
Sałatka z cukinii
-
Cukinia marynowana
-
Surówka z cukini
-
Surówka z cukinii
-
Smażona cukinia
-
Pikle z cukinii
-
Cukinia z patelni
-
Sałatka z cukinii i ogórka
-
Leczo z papryką i cukinią
-
Mizeria z cukinii
-
Surówka z cukinii i marchewki
-
Surówka z cukinii i pomidorów
-
Surówka z cukinii i ogórka
-
Surówka z cukinii z majonezem
-
Surówka z cukinii marchewki i cebuli
-
Surówka z cukinii marchewki i jabłka
-
Surówka z cukinii ze śmietaną
-
Surówka z cukinii
Więcej informacji na temat surówki do łososia
Domowa, pyszna surówka do łososia to połączenie warzyw grillowanych ze świeżymi liśćmi. Taki dodatek to świetny pomysł na dodatek do pieczonego łososia.
Aby powstała ta idealna surówka potrzebna będzie cukinia, bakłażan, pomidorki koktajlowe, papryka zielona, czerwona oraz żółta, czerwona cebula, rukola i oliwa z oliwek. Dodatkowego smaku nadadzą przyprawy takie jak: sól, pieprz, tymianek i oregano. Aby wykonać ten prosty przepis na surówkę do łososia na początku umyj wszystkie warzywa. Bakłażana pokrój w plastry, każdy z nich dokładnie posól i odstaw na około 25 minut. Plastry bakłażana opłucz i osusz ręcznikiem papierowym. Papryki pokrój w plastry. Cukinię w plasterki, a pomidorki i cebule przekrój na pół. Warzywa ułóż na grillu i podpiekaj, aż zaczną się marszczyć. W tym miejscu możecie wykorzystać grilla tradycyjnego, grilla elektrycznego lub patelnię grillową. Podczas pieczenia przesmaruj warzywa oliwą. W misce ułóż umytą rukolę, a na niej upieczone warzywa. Dopraw tymiankiem, oregano, solą i pieprzem.
W tych kilku krokach wiesz już jak zrobić surówkę do łososia. Jest tak dobra, że na pewno wykorzystacie ją również do innych dań. Dzięki różnorodności użytych warzyw jest dobrze pasująca do dań mięsnych czy wegańskich. Taka solidna porcja warzyw jest nie tylko najlepsza w smaku, ale również ma dużo wartości odżywczych.
Cukinia jest rośliną należącą do gatunku dyni zwyczajnej i pierwszy raz została wyhodowana we Włoszech. W Polsce zaczęto jej uprawę w latach 70. XX w. Jest to roślina, która świetnie radzi sobie w naszym klimacie, dlatego tak chętnie jest uprawiana. Jako roślina jednoroczna jest bardzo odporna na wiele chorób. Pięknie prezentuje się w ogrodzie ze względu na swoje rozłożyste liście i duże, żółte kwiaty, które również można spożywać! To także fajny pomysł na przystrojenie talerza lub np. tortów.
Choć smak cukinii jest neutralny, to jest to bardzo dobre źródło witamin takich jak: witamina C, witamina E i witaminy z grupy B. 100 g cukinii dostarcza około 20 kcal, dlatego jest to warzywo „dietetyczne”, szczególnie polecane dla osób chcących zadbać o swoją masę ciała. Niska kaloryczność wynika z tego, że w 90 procentach składa się ona z wody. Jest warzywem łatwostrawnym, dlatego jest bezpieczna do spożycia nawet przez najmłodsze dzieci, już po 6. miesiącu życia.
Alergeny w surówce do łososia
Lista alergenów dla surówki do łososia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na surówkę do łososia
Wartości odżywcze surówki do łososia
Choć smak cukinii jest neutralny, to jest to bardzo dobre źródło witamin takich jak: witamina C, witamina E i witaminy z grupy B. 100 g cukinii dostarcza około 20 kcal.
Energia i białka
(245g)
Węglowodany
(245g)
Tłuszcze
(245g)
Witaminy
(245g)
Składniki mineralne
(245g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.