Surówka do kebaba
- Kapusta pekińska - 1/2 sztuki (350 g)
- Ogórek - 1 mała sztuka (60 g)
- Marchewka - 1 sztuka (45 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (240 g)
- Majonez - 2 łyżki (40 g)
- Jogurt naturalny - 3 łyżki (60 ml)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
Przepis na surówkę do kebaba krok po kroku
Kapustę poszatkuj, marchew i ogórka obierz i zetrzyj na tarce, paprykę pokrój w cienkie słupki.
Czosnek drobno posiekaj i wymieszaj z jogurtem i majonezem.
Warzywa wymieszaj z sosem.
-
Surówka z kapusty pekińskiej
-
Surówka z kapusty pekińskiej i kukurydzy
-
Surówka z pekinki
-
Surówka z kapusty pekińskiej z majonezem
-
Surówka z kapusty pekińskiej i papryki
-
Surówka z kapusty pekińskiej z olejem
-
Surówka z kapusty pekińskiej z sosem winegret
-
Surówka z kapusty pekińskiej i marchewki
-
Surówka z kapusty pekińskiej kukurydzy i ogórka
-
Zielona surówka z kapusty pekińskiej
-
Surówka z kapusty pekińskiej z sosem koperkowo ziołowym
-
Surówka z kapusty pekińskiej i pora
-
Surówki z kapusty pekińskiej
Więcej informacji na temat surówki do kebaba
Domowa surówka do kebaba z kapusty pekińskiej to pomysł na to, jak uczynić to popularne danie zaliczane do fast-foodów, nieco zdrowszym. Mimo to wciąż będzie pyszna, jednak zdecydowanie mniej kaloryczna, a cały posiłek będzie bogatszy w witaminy, składniki mineralne i błonnik. Jej kolejną zaletą jest to, że jest bardzo szybka i prosta w przygotowaniu, a dodatkowo nie musisz ograniczać jej wykorzystania wyłącznie do kebaba – będzie również dobra do innego obiadu, kolacji, czy jako samodzielna przekąska. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić surówkę do kebaba w wersji fit koniecznie czytaj dalej, aby poznać naszą propozycję jej przygotowania – będzie to dla Ciebie świetna inspiracja i wskazówka. Składniki, które będą Ci potrzebne to kapusta pekińska, marchew, świeży ogórek, czerwona papryka, jogurt naturalny, majonez oraz czosnek. Możesz też wprowadzić własną modyfikację, na przykład zamieniając kapustę pekińską na białą, zamiast ogórka świeżego wykorzystując ogórki kiszone lub dodatkowo dodając jabłko. Jeśli zależy Ci w szczególności na niższej kaloryczności, śmiało zamień majonez na jogurt – przepis na surówkę do kebaba wcale na tym nie ucierpi, wciąż będzie ona bardzo smaczna, a jednocześnie mniej kaloryczna. Przygotowanie jest banalnie proste, wystarczy, że wymieszasz poszatkowaną kapustę z tartymi na tarce marchewką i ogórkiem oraz pokrojoną w drobne słupki papryką i sosem czosnkowym powstałym przez wymieszanie przeciśniętego przez praskę czosnku z jogurtem i majonezem. To wszystko, co musisz zrobić, aby cieszyć się jej smakiem. Koniecznie czytaj dalej aby poznać szczegółowy przepis na surówkę do kebaba, który na pewno przypadnie Ci do gustu.
Alergeny w surówce do kebaba
Lista alergenów dla surówki do kebaba przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
Wartości odżywcze surówki do kebaba
Aby obniżyć kaloryczność surówki majonez można zastąpić jogurtem lub wybrać ten w wersji light.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.