Strucla z serem i budyniem
- Mąka pszenna typ 500 (450 g)
- Cukier - 1,5 szklanki (300 g)
- Jajko (2 szt.)
- Drożdże świeże - około pół kostki (40 g)
- Mleko 3,2% (600 ml)
- Masło (120 g)
- Ser twarogowy tłusty (200 g)
- Żółtko jajka (3 szt.)
- Budyń (proszek) (50 g)
Przepis na strucla z serem i budyniem krok po kroku
W dużej misce umieść mąkę, jajka, 100 g cukru i rozpuszczone masło.
200 ml mleka podgrzej w mikrofali i dodaj do niego drożdże, wymieszaj dokładnie.
Drożdże rozpuszczone w mleku dodaj do mąki i zagnieć gładkie jednolite ciasto.
Przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na 2 godziny.
Twaróg wymieszaj z żółtkami i 100 g cukru z wanilią.
Do garnka wlej 400 ml mleka, dodaj 100 g cukru i budyń.
Wymieszaj dokładnie i gotuj na wolnym ogniu przez 5-7 minut.
Budyń wystudź.
Ciasto rozwałkuj cienko.
Wyłóż na nie masę twarogową i rozsmaruj, pozostawiając po 2 cm brzegu.
Na twaróg wyłóż budyń.
Zwiń ciasto jak makowiec.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i umieść w niej struclę.
Piecz w nagrzanym do 180 st. C piekarniku przez 45 minut.
-
Strucla makowa
-
Strucel makowy
-
Strucla z serem
-
Strucla serowa
-
Strucla z makiem
-
Strucla z jabłkami
-
Strucla makowa krucho drożdżowa
-
Strucla z dżemem
-
Strudel wiedeński
-
Strucla z powidłami
-
Strucla orzechowa
-
Strucla drożdżowa z powidłami
-
Strucla z kakao
-
Strucla z marmoladą
-
Strucla z jagodami
-
Kerststol
-
Strucla
Więcej informacji na temat strucli z serem i budyniem
Strucla z serem i budyniem to bardzo dobry pomysł na pyszny deser dla całej rodziny. Drożdżowa strucla jest wilgotna i bardzo miękka. Smaczna strucla może być dobrym drugim śniadaniem w wersji na słodko. Przepis na struclę z serem i budyniem jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia strucli potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, cukier, jajka, drożdże, mleko, masło, twaróg tłusty, cukier z prawdziwą wanilią, żółtka, budyń.
Jak zrobić struclę z serem i budyniem? W dużej misce umieść mąkę, jajka, cukier i rozpuszczone masło. Mleko podgrzej delikatnie w mikrofali lub rondlu i dodaj do niego drożdże, wymieszaj dokładnie. Drożdże rozpuszczone w mleku dodaj do mąki i zagnieć gładkie jednolite ciasto. Przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na 2 godziny. Twaróg wymieszaj z żółtkami i cukrem z wanilią. Do garnka wlej mleko, dodaj cukier i budyń. Wymieszaj dokładnie i gotuj na wolnym ogniu przez 5-7 minut. Budyń wystudź. Ciasto rozwałkuj cienko. Wyłóż na nie masę twarogową i rozsmaruj pozostawiając po 2 cm brzegu. Na twaróg wyłóż budyń. Zwiń ciasto jak makowiec. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i umieść w niej struclę. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 45 minut.
Twaróg jest rodzajem sera produkowanym z mleka. Do ciast i deserów najlepiej nadaje się twaróg tłusty, gdyż tłuszcz jest nośnikiem smaku. Twaróg jest przede wszystkim dobrym źródłem biała. Białko jest bardzo ważnym składnikiem pokarmowym w naszej diecie. Jest składnikiem budulcowym naszego organizmu oraz substratem do produkcji ważnych hormonów takich jak insulina czy prolaktyna. Ser twarogowy zawiera także duże ilości wapnia. Czyli podstawowego pierwiastka budującego nasze kości.
Podsumowując najlepsza strucla jest idealna na deser. Ser z wiaderka jest bardzo dobrym pomysłem na przyspieszenie pracy w kuchni. Smaczna strucla z serem i budyniem jest doskonałym ciastem także na święta. Pyszna strucla jest dobra do spożycia od razu po przygotowaniu. Można ją przechowywać w temperaturze pokojowej przez 2-3 dni.
Alergeny w strucli z serem i budyniem
Lista alergenów dla strucli z serem i budyniem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło
- Ser twarogowy tłusty
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze strucli z serem i budyniem
Strucla z serem i budyniem to domowy wypiek zawierającym dużą ilość cukru. Podnosi on szybko poziom glukozy we krwi, dlatego nie powinny go spożywać osoby chorujące na cukrzycę oraz te z podwyższonym poziomem cholesterolu.
Energia i białka
(190g)
Węglowodany
(190g)
Tłuszcze
(190g)
Witaminy
(190g)
Składniki mineralne
(190g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.