Strucla z serem
- Mąka pszenna typ 500 (530 g)
- Mleko 2% (190 ml)
- Masło (155 g)
- Jajko (2 szt.)
- Drożdże świeże (30 g)
- Cukier (255 g)
- Ser twarogowy chudy (350 g)
- Żółtko jajka (2 szt.)
Przepis na struclę z serem krok po kroku
Do miski dodaj pokruszone drożdże, 6 g cukru i zalej wszystko ciepłym mlekiem. Wymieszaj i odstaw w ciepłe miejsce przykryte ścierką na 45 minut.
Roztop i ostudź 125 g masła.
W dużej misce wymieszaj 480 g przesianej mąki, 159 g cukru, 2 całe jajka, opakowanie cukru z wanilią, masło i zaczyn.
Wymieszaj wszystko dokładnie i zagnieć gładkie ciasto. Odstaw na czas robienia sera pod przykryciem w ciepłe miejsce.
Zblenduj ser z jednym żółtkiem oraz 30 g cukru i kilkoma kroplami aromatu waniliowego.
Na stolnicę wsyp mąkę (odrobinę, by ciasto się nie przykleiło) i rozwałkuj ciasto na kształt cienkiego prostokąta (grubość około 0,5 cm).
Posmaruj ciasto masą, ale z jednej strony długiego brzegu pozostaw około 3 cm wolnego brzegu.
Zawiń ciasto w rulon, zaczynając od brzegu z masą serową.
Do formy keksowej włóż papier do pieczenia i ciasto. Pozostaw na 30 minut w ciepłe miejsce i przykryj ścierką.
Przygotuj kruszonkę: 60 g cukru, 30 g masła, kilka kropli aromatu waniliowego oraz 50 g mąki zagnieć i zrób kruszonkę.
Nagrzej piekarnik na 180 st. C z termoobiegiem.
Ciasto posmaruj roztrzepanym żółtkiem i posyp kruszonką.
Piecz do suchego patyczka przez około 50 minut.
-
Strucla makowa
-
Strucel makowy
-
Strucla serowa
-
Strucla z makiem
-
Strucla z jabłkami
-
Strucla makowa krucho drożdżowa
-
Strucla z dżemem
-
Strudel wiedeński
-
Strucla z powidłami
-
Strucla orzechowa
-
Strucla drożdżowa z powidłami
-
Strucla z serem i budyniem
-
Strucla z kakao
-
Strucla z marmoladą
-
Strucla z jagodami
-
Kerststol
-
Strucla
Więcej informacji na temat strucli z serem
Drożdżowa strucla z serem twarogowym i kruszonką o aromatycznym, waniliowym smaku to smaczny, domowy wypiek. Najlepszy pomysł na coś pysznego. Przepis na struclę z serem jest prosty i dobry zwłaszcza dla dzieci. To lekka, pyszna, słodka przekąska z twarogiem i idealną kruszonką. Strucla z serem jest też dobra dla starszych osób. Może Twoja babcia robiła taki smaczny placek? Zobacz jak zrobić struclę z serem. Będzie najlepsza na drugie śniadanie do szkoły albo do pracy. Bez problemu można wziąć ją na wynos.
Strucla z serem to ciasto drożdżowe nadziane masą serową w formie rolady. To proste ciasto, które jest bardzo delikatne. Przepis na struclę z serem jest mocno waniliowy. Dzięki temu jest pyszna. Jak zrobisz struclę z serem możesz ją jeść od razu. To pyszny pomysł na proste ciasto, które można upiec na co dzień. Drożdżowa strucla z serem będzie dobra, gdy podasz ją na przykład z dżemem lub konfiturą.
Jak zrobić struclę z serem? Przygotuj zaczyn z mleka, cukru i drożdży. Pozostaw do wyrośnięcia, a w międzyczasie przygotuj masło (rozpuść i ostudź). W misce wymieszaj składniki ciasta drożdżowego (mąka, masło, cukier, jajka, cukier z wanilią i wyrośnięty zaczyn. Wyrób ciasto, aż będzie gładkie. Pozostaw na chwilę pod przykryciem w ciepłym miejscu i przygotuj masę z twarogiem. Do przepisu na struclę z serem najlepsza będzie gładka masa, więc dobre będzie jej zblendowanie. Jeżeli nie masz blendera, wszystko można rozdrobnić i wymieszać widelcem. Teraz na stolnicy z odrobiną mąki rozwałkuj ciasto i zrób prostokąt, a na nim rozsmaruj masę z twarogu. Pamiętaj, by zostawić z jednego, dłuższego brzegu około 3 cm wolnego miejsca. Zwiń roladę (wolny brzeg ma być z wierzchu (łączenie ciasta), więc zacznij zwijanie od tego posmarowanego w stronę nieposmarowanego brzegu). Włóż ciasto do foremki wyłożonej papierem do pieczenia i odstaw do wyrośnięcia. W tym czasie przygotuj kruszonkę. Po wyrośnięciu nastaw piekarnik, posmaruj ciasto żółtkiem i posyp wierzch przygotowaną kruszonką. Piecz ciasto w piekarniku do suchego patyczka. Strucla z serem powinna być pieczona w piekarniku przez około 50 minut. Wyjmij ją z piekarnika po 20 minutach od zakończenia pieczenia (od razu po upieczeniu otwórz lekko drzwiczki).
* Smacznym pomysłem na nadanie smaku swojemu wypiekowi jest dodanie aromatu, niekoniecznie waniliowego. Dobra będzie strucla z posmakiem pomarańczowym albo cytrynowym. Pyszna może być też z aromatem śmietankowym.
*Kruszonkę można lekko wklepać w ciasto, żeby nie odpadała po upieczeniu.
Alergeny w strucli z serem
Lista alergenów dla strucli z serem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
- Ser twarogowy chudy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze strucli z serem
Strucla z serem dostarczy białko, tłuszcz i węglowodany. Zawiera wysoką kaloryczność. Ciasto zawiera niedużą ilość błonnika.
Energia i białka
(168g)
Węglowodany
(168g)
Tłuszcze
(168g)
Witaminy
(168g)
Składniki mineralne
(168g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.