Stir fry z kurczakiem
- Piersi kurczaka bez skóry (200 g)
- Mąka ziemniaczana - 1 łyżka (10 g)
- Makaron ryżowy (100 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
- Marchewka - 1 sztuka (50 g)
- Brokuły - 1/2 sztuki (200 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
- Olej sezamowy - 1 łyżka (10 ml)
- Sos sojowy - 3 łyżki (30 ml)
- Szczypiorek (40 g)
Przepis na stir fry z kurczakiem krok po kroku
Kurczaka pokrój w cienkie paski lub kostkę, obtocz w przyprawach i mące ziemniaczanej.
Makaron ugotuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
Czosnek pokrój w plastry, marchewkę w słupki, a marchew podziel na mniejsze różyczki.
W woku rozgrzej oliwę, podsmaż czosnek i kurczaka.
Dodaj warzywa i podsmażaj 5-6 minut co jakiś czas mieszając.
Wymieszaj sos sojowy z 5-6 łyżkami wody i stopniowo dodawaj na patelnię, cały czas mieszając.
Wymieszaj z olejem sezamowym, szczypiorkiem i podziel na dwie porcje.
-
Zapiekanka makaronowa
-
Makaron ze szpinakiem
-
Spaghetti
-
Spaghetti carbonara
-
Łazanki
-
Spaghetti bolognese
-
Makaron z kurczakiem
-
Ravioli
-
Pappardelle
-
Zapiekanka gyros z makaronem
-
Makaron z tuńczykiem
-
Makaron ze szpinakiem i serem feta
-
Makaron z pesto
-
Makaron z cukinią
-
Makaron z krewetkami
-
Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym
-
Makaron ze szpinakiem i kurczakiem
-
Makaron z pieczarkami
-
Pomysły na obiad z makaronem
Więcej informacji na temat stir fry z kurczakiem
Stir fry z kurczakiem to jedno z najbardziej charakterystycznych dań kuchni azjatyckiej. Tradycyjnie przygotowuje się je z użyciem specjalnego woka, jednak z powodzeniem przygotujesz je również na zwykłej dużej patelni. Stir fry z kurczakiem na obiad świetnie sprawdzi się jako smaczne, zdrowe, sycące i rozgrzewające danie dla wszystkich miłośników dań azjatyckich i nie tylko. Jak zrobić stir fry z kurczakiem? Koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz pomysł na jego wykonanie i sprawdzony przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Składniki, które będą niezbędne do jego przygotowania to makaron ryżowy, pierś z kurczaka, ulubione warzywa, sos sojowy, przyprawy i odrobina mąki ziemniaczanej. Przepis na stir fry z kurczakiem świetnie sprawdzi się jako danie zero waste. Możesz do niego dodać wszystkie warzywa, która aktualnie zalegają Ci w lodówce. Świetnie sprawdzi się m.in. czosnek, marchew i brokuły, możesz dodać też kolorową paprykę lub sera naciowego, czy kalafiora. Bardzo ważny jest dodatek przypraw – to one gwarantują to, że danie będzie aromatyczne i pyszne. Czosnek, chilli, słodka i ostra papryka mielona to tylko przykłady. Nie bój się eksperymentować z jakością i ilością przypraw, to danie będzie dobre w wielu wersjach smakowych. Stir fry to pomysł na dobrze zbilansowane, zdrowe, sycące danie pełne białka, błonnika pokarmowego, witamin, minerałów i składników o działaniu przeciwzapalnych. Zdecydowanie warto wypróbować ten przepis i włączyć go do swojej diety.
Alergeny w stir fry z kurczakiem
Lista alergenów dla stir fry z kurczakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Olej sezamowy
- olej sezamowy
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
- sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
- sos sojowy
Wartości odżywcze stir fry z kurczakiem
Danie jest odpowiednie dla osób na diecie bezglutenowej i kobiet w ciąży.
Energia i białka
(340g)
Węglowodany
(340g)
Tłuszcze
(340g)
Witaminy
(340g)
Składniki mineralne
(340g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.