Spód do ciasta z herbatników
- Herbatniki - 2 opakowania (160 g)
- Masło - 1/2 kostki (100 g)
Przepis na spodu do ciasta z herbatników krok po kroku
Herbatniki pokrusz jak najdrobniej.
Masło rozpuść w rondelku.
Połącz ciastka z masełkiem i zagnieć.
Wyłóż masę na spód.
Twoja podstawa ciasta jest gotowa do użytku.
Więcej informacji na temat spodu do ciasta z herbatników
Masz ochotę na ciasto, ale brakuje Ci czasu na jego długie przygotowywanie? Dobrze się składa, dzisiaj przedstawię Ci przepis na spód do ciasta z herbatników, który przygotujesz w krótkim czasie.
Do jego przygotowania będziesz potrzebować takich składników jak: herbatniki i masło.
Z tych dwóch składników powstanie pyszny i chrupki spód dla Twojego ciasta.
Pamiętaj, że użyte herbatniki są wykonywane z mąki pszennej, która naturalnie zawiera w swoim składzie gluten. Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Zatem, jak zrobić spód do ciasta z herbatników?
Herbatniki pokrusz jak najdrobniej. Masło rozpuść w rondelku. Połącz ciastka z masełkiem i zagnieć. Wyłóż masę na spód. Twoja podstawa ciasta jest gotowa do użytku.
Sam widzisz jak szybki i łatwy jest to przepis na spód do ciasta z herbatników.
Wykonasz go w krótkim czasie bez pieczenia, będzie to idealna podstawa do Twojego ulubionego ciasta. Śmiało możesz na nim przygotować ciasto z masą makową, jabłecznik czy sernik. Idealnie sprawdzi się on też do ciast na zimno. Postaw na połączenie sernika na zimno z owocami i kruchym spodem.
Jeśli brakuje Ci pomysłu na ciasto postaw na jogurtowiec na spodzie z herbatników według mojego przepisu.
Do jego przygotowania będą potrzebne Ci podstawowe składniki, takie jak: herbatniki, jogurt grecki, budyń, cukier, jajka, olej rzepakowy, migdały, herbatniki i masło oraz dowolne owoce, w moim przypadku użyłam truskawek. Idealnie sprawdza się też tutaj borówki, maliny czy czereśnie.
Dlatego koniecznie postaw na ten prosty przepis i przekonaj się, jaki jest smaczny i dobry dla każdego członka rodziny.
Alergeny w spodzie do ciasta z herbatników
Lista alergenów dla spodu do ciasta z herbatników przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- Masło
Wartości odżywcze spodu do ciasta z herbatników
Pamiętaj, że herbatniki zazwyczaj zawierają mąkę pszenną, która zawiera gluten w swoim składzie.
Energia i białka
(260g)
Węglowodany
(260g)
Tłuszcze
(260g)
Witaminy
(260g)
Składniki mineralne
(260g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.