Spaghetti z pieczarkami
- Olej rzepakowy (10 ml)
- Mięso mielone wieprzowo-wołowe (400 g)
- Pieczarki (250 g)
- Cebula (100 g)
- Przecier pomidorowy bez soli (500 g)
- Makaron spaghetti (200 g)
- Ser gouda (70 g)
Przepis na spaghetti z pieczarkami krok po kroku
Ugotuj makaron zgodnie z instrukcją na opakowaniu i odcedź z wody.
Na oleju usmaż pieczarki pokrojone drobno (w kostkę, jeśli są duże lub w ćwiartki, jeśli są małe), cebulę pokrojoną w małą kostkę (wszystko dodatkiem soli).
Gdy warzywa zmiękną i się zarumienią, dodaj mięso i smaż je, aż zmieni kolor i się zarumieni (około 5-10 minut).
Wlej przecier pomidorowy i dopraw wszystko do smaku.
Gotuj do lekkiego zagęszczenia sosu.
Nakładaj spaghetti, jak lubisz (wymieszaj makaron z sosem w garnku lub wyłóż makaron na talerz i polej sosem). Danie posyp startym serem żółtym.
-
Spaghetti
-
Spaghetti carbonara
-
Spaghetti bolognese
-
Spaghetti neapolitana
-
Spaghetti z cukinii
-
Spaghetti z tuńczykiem
-
Spaghetti z tofu
-
Spaghetti aglio olio
-
Spaghetti carbonara ze śmietaną
-
Spaghetti bez mięsa
-
Spaghetti z kurczakiem
-
Spaghetti z krewetkami
-
Spaghetti ze szpinakiem
-
Spaghetti z mięsem mielonym
-
Linguini
-
Puttanesca
-
Spaghetti wegetariańskie
-
Spaghetti z klopsikami
-
Spaghetti
Więcej informacji na temat spaghetti z pieczarkami
Łatwa i szybka inspiracja na smaczne danie na obiad to spaghetti z pieczarkami. To najlepsze co możesz zrobić w porze obiadowej, zwłaszcza dla najmłodszych. Przepis na spaghetti z pieczarkami to pyszny makaron w sosie pomidorowym z mięsem oraz z dodatkiem pieczarek. Całość świetnie dopełnia ciągnący się żółty ser. Taki smaczny, prosty przepis jest mało wymagający. Zawiera same łatwo dostępne składniki. Z tym prostym przepisem zrobisz to dobrze i ekspresowo. Sprawdź jak zrobić spaghetti z pieczarkami na obiad.
Spaghetti z pieczarkami to dobre wzbogacenie klasycznego spaghetti. Pieczarki dają w potrawie fajny posmak. Spaghetti z pieczarkami to najlepsze danie, gdy szukasz prostego sposobu na coś szybkiego na obiad. Przepis na spaghetti z pieczarkami to sos, mięso, cebula, pieczarki, makaron i żółty ser. Sos powinien być aromatyczny, więc należy zadbać też o przyprawy. Najlepszy pomysł na przyprawy to bazylia, majeranek, pieprz, sól i słodka papryka. Jeżeli wolisz bardziej ostre, pyszne będzie z dodatkiem chilli. Pasuje także czosnek.
Jak zrobić spaghetti z pieczarkami? Makaron należy ugotować tak, jak podał producent na opakowaniu. Po ugotowaniu makaron należy odcedzić. Nie ma konieczności przelewać go wodą po odcedzeniu. Zakryj tylko makaron przykrywką podczas przygotowywania sosu. Na oleju usmaż posiekaną cebulę i pokrojone pieczarki. Podsmażaj z odrobiną soli. Gdy warzywa będą zarumienione, dodaj do nich mięso, rozdziel je dobrze łopatką i smaż do zmiany koloru, plus do dodatkowego zarumienienia. Warto to robić pod przykryciem, by wydzieliło się więcej soków. Danie jest wtedy bardziej soczyste i smaczniejsze. W razie potrzeby można dodawać wodę. Po tym czasie wlej przecier pomidorowy i dodaj wszystkie przyprawy. Wymieszaj i gotuj do zagęszczenia sosu. Tyle – jak widać, jest to bardzo prosty przepis.
*Do przepisu na spaghetti z pieczarkami można użyć dużych lub małych pieczarek. Jeżeli pieczarki są duże, warto je pokroić w kostkę. Małe pieczarki wystarczy pokroić w ćwiartki.
*Gdyby była potrzeba, dodaj cukier, erytrytol lub ksylitol do smaku – jeśli sos będzie zbyt kwaśny.
Jak zrobisz spaghetti z pieczarkami, możesz podawać je na dwa sposoby. Pyszne będzie, gdy wymieszasz ugotowany makaron z sosem. Wtedy sos dobrze się wymiesza z makaronem i będzie to ułatwienie podczas jedzenia. Dobre będzie także wyłożenie makaronu oddzielnie i polanie go sosem na wierzchu. Mieszanie potrawy może być bardziej problematyczne. Smaczne danie koniecznie musi być posypane żółtym, startym na tarce serem.
Alergeny w spaghetti z pieczarkami
Lista alergenów dla spaghetti z pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- makaron spaghetti
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser gouda
Wartości odżywcze spaghetti z pieczarkami
Przepis dostarcza wszystkich makroskładników (białko, tłuszcz, węglowodany). Jest to danie sycące i zbilansowane. Ser żółty dostarcza nasycone kwasy tłuszczowe (nadmiar szkodliwy głównie dla osób z chorobami serca).
Energia i białka
(382g)
Węglowodany
(382g)
Tłuszcze
(382g)
Witaminy
(382g)
Składniki mineralne
(382g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.