Sos ze świeżych grzybów
- Świeże leśne grzyby (250 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Śmietanka kremowa 30% (200 g)
Przepis na sos ze świeżych grzybów krok po kroku
W garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej pokrojoną w kostkę cebulę.
Grzyby opłucz i oczyść. Pokrój je na mniejsze kawałki i dodaj do cebuli. Smaż przez 5-6 minut.
Całość zalej śmietanką i duś 10 minut do miękkości.
Sos dopraw solą, pieprzem, gałką i posiekaną natką pietruszki.
Więcej informacji na temat sosu ze świeżych grzybów
Sos ze świeżych grzybów to super dodatek do wielu licznych potraw, który charakteryzuje się wspaniałym smakiem i aromatem. To wszystko zasługa świeżych leśnych grzybów, które wspaniale komponują się ze śmietanką. To super opcja na bardzo łatwy sos, który świetnie wpasuje się w większość domowych obiadów. Można go podawać z mięsem, makaronem, kaszą czy kluskami. Jest tak smaczny, a jego przygotowanie nie zajmuje zbyt dużo czasu.
Ten przepis na sos ze świeżych grzybów jest wspaniałą opcją na wykorzystanie tych sezonowych, które są najlepsze i najbardziej aromatyczne. Sos idealnie nadaje się do wielu potraw, gdyż polepsza ich smak. Do jego przygotowania nie potrzeba zbyt wielu produktów, a całość zabiera naprawdę mało czasu. Dzięki czemu to dobra opcja dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem, a także dla tych nie przepadających za zbyt skomplikowanymi recepturami.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos ze świeżych grzybów, by był niezwykle aromatyczny, a przy tym naprawdę prosty w przygotowaniu ten przepis na pewno ci się spodoba. Całość można przygotować w kilka chwil, a najlepsze jest w nim to, że potrzeba do tego jedynie małej patelni.
W tym przepisie królują świeże leśne grzyby, które idealnie komponują się w różnych sosach. Do jego przygotowania najlepiej wybrać dość aromatyczne rodzaje. Świetnie sprawdzą się podgrzybki, prawdziwki czy maślaki. Ze względu na ich dostępność idealnym sezonem na przygotowanie sosu będzie jesień, kiedy to można kupić lub własnoręcznie nazbierać świeżych grzybów. W inne dani można również posłużyć się mrożonymi grzybami, które również pozwolą stworzyć naprawdę smaczną kompozycję smakową.
Grzyby leśne są zwykle docenianie tylko ze względu n swoje walory smakowe, wierzy się, że nie niosą żadnej wartości dla zdrowia. Nie jest to jednak prawda. Choć są małe, to wypełnia je wiele prozdrowotnych składników. Dostarczają również składników mineralnych, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
W tym daniu oprócz smacznych grzybów znalazła się również śmietana, a także cebula. Całość tworzy naprawdę pyszny sos. To dobry wybór na wzbogacenie i urozmaicenie prostych dań.
Alergeny w sosie ze świeżych grzybów
Lista alergenów dla sosu ze świeżych grzybów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze sosu ze świeżych grzybów
To świetny dodatek, który dostarcza wielu cennych składników prozdrowotnych, warto połączyć go z pełnoziarnistym makaronem lub kaszą.
Energia i białka
(290g)
Węglowodany
(290g)
Tłuszcze
(290g)
Składniki mineralne
(290g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.