Sos z mrożonych grzybów
- Mrożone grzyby leśne (200 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Śmietanka kremowa 36% (300 ml)
Przepis na sos z mrożonych grzybów krok po kroku
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej drobno posiekaną cebulę. Gdy będzie rumiana dodaj do niej oczyszczone i pokrojone grzyby. Smaż 6 minut.
Zawartość patelni zalej śmietanką i duś przez 10 minut. Dopraw solą, pieprzem i ziołami.
Więcej informacji na temat sosu z mrożonych grzybów
Sos z mrożonych grzybów jest niezwykle efektownym i aromatycznym dodatkiem, który odmieni nawet najnudniejsze danie. Całość jest bardzo prosta w przygotowaniu. Dzięki użyciu mrożonych grzybów staje się z dania niezwykle sezonowego, bardzo uniwersalne. Można je przygotować dosłownie w każdym czasie, gdyż mrożone grzyby są dostępne przez cały rok w większości sklepów. Można do niego wykorzystać również własne grzyby, które wcześniej zostały zakonserwowane w ten sposób, by zachowały świeżość na dłużej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos z mrożonych grzybów, by był niezwykle smaczny, a przy tym naprawdę prosty w przygotowaniu, ten przepis na pewno skradnie twoje serce. Całość jest niebywale prosta w przygotowaniu, dlatego świetnie sprawdzi się nawet dla początkujących osób. Grzyby nie są produktem ciężkim w obróbce, a dzięki instrukcji krok po kroku całość staje się jeszcze łatwiejsza. Wystarczy kilka chwil, by cieszyć się fantastycznym smakiem tego wspaniałego dania.
Przepis na sos z mrożonych grzybów jest niezwykle łatwy, a do jego przygotowania wystarczą tylko 3 składniki. W tej opcji używa się słodkiej śmietanki, która nie waży się i nie trzeba jej wcześniej hartować. To duże ułatwienie, które pozwala również zaoszczędzić sporo czasu, a dodatkowo sprawia, że danie zawsze się udaje. To świetny trik zwłaszcza dla początkujących osób. Jednak osoby na diecie mogą nie być zachwycone dość wysoką kalorycznością tego dodatku, a także dużą zawartością tłuszczu. W takim wypadku można go spokojnie wymienić na gęsty jogurt naturalny. Świetnie sprawdza się w takim wypadku np. grecki. Należy jednak pamiętać, by wcześniej odlać odrobinę sosu i wymieszać go z nabiałem przed dodaniem do go do garnka, by nie powstały grudki. Główną gwiazdą tego przepisu są oczywiście grzyby leśne. W tej recepturze świetnie sprawdzą się podgrzybki mrożone, a także maślaki, oba rodzaje są niezwykle aromatyczne i wspaniale komponują się ze śmietanką.
To naprawdę dobry dodatek do większości dań. Idealnie sprawdzi się na obiad. Ten smaczny sos będzie idealnym dopełnieniem makaronu czy kaszy. To również pyszny dodatek do mięs.
Alergeny w sosie z mrożonych grzybów
Lista alergenów dla sosu z mrożonych grzybów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze sosu z mrożonych grzybów
To zdrowy dodatek do dania głównego. Warto na co dzień zastąpić śmietanę jogurtem naturalnym.
Energia i białka
(315g)
Węglowodany
(315g)
Tłuszcze
(315g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.