Sos z jogurtu greckiego
- Jogurt grecki 0% tłuszczu (500 ml)
- Czosnek (10 g)
- Sok cytrynowy (10 ml)
- Oliwa z oliwek (15 ml)
Przepis na sos z jogurtu greckiego krok po kroku
W garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekany bardzo drobno czosnek.
Do garnka przełóż jogurt i gotuj na małym ogniu, od czasu do czasu mieszając, przez 5 minut.
Do całości dodaj zioła, sól, pieprz, gałkę i sok z cytryny. Dokładnie zamieszaj i gotuj kolejne 5 minut.
Więcej informacji na temat sosu z jogurtu greckiego
Sos z jogurtu greckiego to doskonała opcja dla wszystkich miłośników lekkich dodatków do dań głównych, które odmienią cały posiłek. Można go zrobić w kilka chwil. Sos z tego przepisu wychodzi bardzo aksamitny i puszysty. Ma pyszny smak, który podkreśla wszystkie składniki dania.
Przepis na sos z jogurtu greckiego to coś dla miłośników niezwykle kremowych sosów. Ten z jogurtu sprawdzi się i do mięsa, i do warzyw. Sos idealnie podkreśla smak mięs czy ryby. Świetnie pasuje też do wszelkiego rodzaju klusek. Dlatego to wspaniały dodatek do drugich dań, który nadaje całości zupełnie nowego, lepszego smaku. Choć ten sos jest bardzo nieskomplikowany, to właśnie w tej prostocie kryje się cała jego świetność. Zawsze się udaje i pozwala w naprawdę prosty sposób odmienić każde, nawet najbardziej niepozorne danie. Sos wychodzi bardzo kremowy i delikatny, dlatego stanowi tak uniwersalny dodatek do innych potraw. Ten sos jest tak dobry, że przypadnie do gustu nawet największemu krytykowi kulinarnemu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos z jogurtu greckiego, który będzie smaczny, a przy okazji łatwy i szybki, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. To prosty pomysł na nadający smak dodatek zarówno do potraw mięsnych, jak i wegetariańskich. Ten domowy sos na pewno przypadnie do gustu każdemu, kto kocha proste przepisy, które wspaniale smakują. Będzie idealnym dodatkiem do wielu dań. Nadaje im wspaniale kremowej konsystencji i pysznego smaku. Robi się go niesamowicie łatwo i z kilku podstawowych składników. To sos niezwykle popularny w kuchni ze względu na łatwość przyrządzania, a także aksamitną i puszystą konsystencję. Jest tak dobry, że zechcesz go używać do każdego dania z makaronem lub warzywami. Idealnie komponuje się ze szpinakiem czy ziołami. Jest też świetnym dodatkiem każdej lazani i zapiekanki. Sos, który powstaje z tej receptury, jest po prostu najlepszy. Bardzo aromatyczny, gęsty i pełen pysznych ziół. Jest również łatwostrawny, więc jak najbardziej może stanowić dodatek w diecie dzieci i osób odżywiających się lekkostrawnie.
Alergeny w sosie z jogurtu greckiego
Lista alergenów dla sosu z jogurtu greckiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
Wartości odżywcze sosu z jogurtu greckiego
To zdrowy dodatek, który dostarcza sporo białka, dobrze smakuje i jest pełen wartościowych ziół.
Energia i białka
(134g)
Węglowodany
(134g)
Tłuszcze
(134g)
Witaminy
(134g)
Składniki mineralne
(134g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.