Sos z boczniaków
- Boczniaki (250 g)
- Śmietana 18% - 1 duża łyżka (15 g)
- Masło - 1 łyżka (10 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 łyżeczka (5 g)
Przepis na sos z boczniaków krok po kroku
Boczniaki pokrój w paski i podsmaż na maśle.
Dopraw i podlej niewielką ilością wody. Duś na średnim ogniu.
Śmietanę zahartuj wodą z patelni, dodaj mąkę i całością zalej grzyby.
Więcej informacji na temat sosu z boczniaków
Sos z boczniaków, tak jak każdy sos grzybowy, to świetny dodatek do dań głównych, zarówno mięsnych, jak i wegetariańskich. Jego dodatek podkreśla smak potraw, nadaje wyrazistego i niepowtarzalnego charakteru. Jednocześnie sos grzybowy z boczniaków jest bardzo prosty i szybki w przygotowaniu i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom polskiej, tradycyjnej kuchni. Sos śmietanowy z boczniakami idealnie pasuje do mięs, ziemniaków, placków, klusek, czy pierogów. Grzyby boczniaki będą pasować do wszystkiego. Przepis na sos z boczniaków to przepis dla każdego. Jego przygotowanie zajmuje kilka chwil i nie wymaga żadnych zaawansowanych umiejętności kulinarnych. Polecamy za jednym razem przygotować większą porcję ponieważ sos jest tak pyszny, że znika w bardzo szybkim tempie. Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić dobry sos grzybowy z boczniaków, który idealnie będzie się komponował z głównym daniem obiadowym to jesteś w odpowiednim miejscu - ten przepis będzie dla ciebie świetną inspiracją. Przygotowany według niego sos smakuje jak z najlepszej, pięciogwiazdkowej restauracji. Co najlepsze, potrzebujesz jedynie kilku składników - świeżych grzybów boczniaków, śmietany, cebulki oraz ulubionych przypraw. Ich połączenie daje najlepszy sos z boczniaków - pyszny, śmietanowy i aromatyczny. Ten domowy sos ze świeżych grzybów boczniaków skradnie serca wszystkich domowników. Do jego przygotowania najlepiej wybrać tą śmietanę, która jest przeznaczona specjalnie do zup i sosów, a jej zawartości tłuszczu to 12 lub 18%. Pamiętaj, że im większa procentowa zawartość tłuszczu w śmietanie tym bardziej kaloryczne będzie całe danie, do którego dodasz sos z boczniaków. grzybowy z boczniaków możesz przygotować w wersji pikantnej oraz łagodnej, w zależności od tego jakie smaki preferujesz na co dzień i do jakiego posiłku go wykorzystasz. Przedstawiamy najlepszy przepis na fantastyczny sos grzybowy, który, jeśli spróbujesz go raz, z pewnością zostanie w Twojej kuchni na długo.
Alergeny w sosie z boczniaków
Lista alergenów dla sosu z boczniaków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 18%
- Masło
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze sosu z boczniaków
Im większy procent zawartości tłuszczu w śmietanie tym większa będzie kaloryczność całego sosu, na co w szczególności powinny zwrócić uwagę osoby na dietach odchudzających się.
Energia i białka
(70g)
Węglowodany
(70g)
Tłuszcze
(70g)
Witaminy
(70g)
Składniki mineralne
(70g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.