Sos truflowy
- Pasta truflowa (80 g)
- Śmietanka kremowa 30% (125 g)
- Mąka pszenna typ 500 (5 g)
- Mascarpone (100 g)
Przepis na sos truflowy krok po kroku
Do rondelka lub garnka wlej śmietankę i gotuj ją na małym ogniu.
Dopraw szczyptą soli, 1/2 łyżeczki pieprzu, 1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej i dodaj mąkę.
Zagotuj i gdy sos zgęstnieje, dodaj pastę truflową i ser mascarpone. Wymieszaj i podgrzej.
Więcej informacji na temat sosu truflowego
Sos truflowy to doskonały dodatek do wielu dań. Idealnie łączy się z rybą np. łososiem, ale smakuje wybornie również w połączeniu z makaronem, zwłaszcza pełnoziarnistym.
Przepis na sos truflowy to super opcja, jeśli kochasz proste gotowanie. Dowiesz się z niego jak zrobić sos truflowy, by był pyszny, szybki i dobry również dla początkujących. To idealny pomysł na smaczny posiłek dla całej rodziny. Ten prosty przepis na pewno skradnie Twoje serce, zwłaszcza jeśli kochasz te grzyby. Sos robi się z mascarpone z dodatkiem śmietanki. Powstaje gęsty i kremowy, idealny do makaronu. Z tego przepisu dowiesz się, jak się robi smaczny sos w 15 minut.
Sos truflowy to wyjątkowy dodatek, który nadaje każdemu daniu elegancji i wyrafinowanego smaku. Jeśli szukasz inspiracji na coś wyjątkowego, przepis na sos truflowy jest doskonałym pomysłem na podniesienie kulinarnych doznań na wyższy poziom. Ten pyszny sos, który możesz przygotować w zaledwie kilka minut, doskonale komponuje się z różnymi potrawami, a szczególnie z makaronem. Jak zrobić sos truflowy w prosty sposób? To naprawdę łatwe!
Bazą tego sosu jest mascarpone, które nadaje mu kremowej konsystencji i delikatnego smaku, idealnie łączącego się z wyrazistą nutą trufli. Trufle, znane ze swojego intensywnego aromatu, wprowadzą odrobinę luksusu do Twojej kuchni, a jednocześnie sprawią, że każde danie stanie się bardziej wyrafinowane. Dodając kilka prostych składników, takich jak śmietana i czarny pieprz, stworzysz sos, który będzie idealnym uzupełnieniem dla ulubionego makaronu.
Sos truflowy jest również świetnym wyborem, gdy potrzebujesz szybkiego i dobrego dania. Prosty przepis na sos truflowy pozwala na stworzenie czegoś wyjątkowego, nawet jeśli masz mało czasu. Wystarczy zaledwie kilka składników, by przygotować ten smaczny sos, który zachwyci Twoje podniebienie i doda głębi smaku każdej potrawie.
Nie musisz być mistrzem kuchni, by przygotować smaczny sos truflowy. Wystarczy odrobina inspiracji i odpowiednie składniki, by Twoje dania nabrały zupełnie nowego wymiaru. Wypróbuj przepis na sos truflowy i przekonaj się, jak łatwo można przygotować coś naprawdę niezwykłego, co sprawi, że każdy posiłek stanie się prawdziwą ucztą dla zmysłów!
Alergeny w sosie truflowym
Lista alergenów dla sosu truflowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- mascarpone
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze sosu truflowego
To opcja, która zawiera sporo kalorii, nie sprawdzi się więc na diecie redukcyjnej.
Energia i białka
(103g)
Węglowodany
(103g)
Tłuszcze
(103g)
Składniki mineralne
(103g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.