Sos pomidorowy z passaty
- Przecier pomidorowy bez soli - 2 opakowania (800 g)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (45 g)
Przepis na sos pomidorowy z passaty krok po kroku
Przecier pomidorowy przełóż do garnka i zacznij gotować go na najmniejszej mocy palnika. Gotuj całość przez 10 minut, od czasu do czasu mieszając.
Natkę pietruszki bardzo drobno posiekaj. Dodaj do sosu i dokładnie wymieszaj.
Całość gotuj jeszcze przez 5 minut.
Sos dopraw do smaku solą, pieprzem i ziołami. Dokładnie wymieszaj.
Więcej informacji na temat sosu pomidorowego z passaty
Sos pomidorowy z passaty to świetny pomysł na zdrowy i niezwykle szybki dodatek do potraw. Ma wspaniały, bardzo głęboki smak i aromat, a przy tym nie trzeba go dodatkowo blendować. Na pewno ten sos przypadnie do gustu wszystkim, którzy nie przepadają za zbyt skomplikowanymi przepisami. Całość jest gotowa w 15 minut. Sos jest niezwykle uniwersalny, więc można go używać do ziemniaków, mięsa czy makaronu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos pomidorowy z passaty, który będzie niezwykle pyszny, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Tak przygotowany ma wspaniałą konsystencję. Jest odpowiednio kremowy i gęsty, po prostu idealny. Duża ilość ziół sprawia, że ma pyszny smak. Na pewno posmakuje wszystkim miłośnikom włoskiej kuchni. Ten prosty przepis sprawdzi się dla wszystkich osób, które nie lubią spędzać zbyt dużo czasu w kuchni.
To dobry sos zastępujący gotowe produkty ze sklepu. Do jego wykonania nie potrzeba zbyt dużo pracy, całość jest niezwykle łatwa, nie trzeba nawet używać blendera czy przecierać pomidorów. Dodatkowo w tym sosie nie ma dodatku konserwantów, wzmacniaczy smaku czy barwników. Najlepiej wybrać przecier bez dodatku soli, by samemu kontrolować poziom słoności w daniu. To idealny pomysł, zwłaszcza dla osób z chorobami układu krwionośnego, które muszą ograniczać ilość sodu w diecie.
Ten szybki przepis będzie dobrym wyborem dla wszystkich osób, które nie mają zbyt dużo czasu w ciągu dnia na przygotowanie posiłków. Całość zabiera 15 minut, dzięki czemu można z jego pomocą przygotować naprawdę ekspresowy posiłek. Wystarcz dodać go do makaronu czy mrożonych warzyw i wymieszać. Sam sos smakuje tak wybornie, że nie potrzeba do niego dodatków. Duża ilość ziół sprawia, że sos jest niezwykle aromatyczny i wspaniale komponuje się we wszelkich daniach. Można z nim podawać mięsne pulpety, używać go do zapiekanek czy dań z ryżem. Sprawdzi się także z kluskami, także tymi włoskimi.
Przepis na sos pomidorowy z passaty pozwala na przygotowanie dodatku, który jest nie tylko pyszny, ale również bardzo łatwy. Całość zabiera bardzo mało czasu i można go podgrzewać wiele razy. Gotowy sos najlepiej przechowywać w zamkniętym pojemniczku w lodówce.
Alergeny w sosie pomidorowym z passaty
Lista alergenów dla sosu pomidorowego z passaty przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sos pomidorowy z passaty
Wartości odżywcze sosu pomidorowego z passaty
Ten sos jest niezwykle zdrowy i zawiera mnóstwo likopenu, który pozytywnie wpływa na układ krwionośny.
Energia i białka
(211g)
Węglowodany
(211g)
Tłuszcze
(211g)
Witaminy
(211g)
Składniki mineralne
(211g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.