Sos pomidorowy do pulpetów
- Przecier pomidorowy bez soli - 1 szklanka (250 g)
Przepis na sos pomidorowy do pulpetów krok po kroku
Przecier pomidorowy przełóż do garnka i zacznij podgrzewać na najmniejszej mocy palnika.
Dopraw, dodaj posiekaną natkę pietruszki. Wymieszaj.
-
Pulpety w sosie koperkowym
-
Pulpety w sosie pomidorowym
-
Pulpety
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pulpety z indyka
-
Klopsy w sosie koperkowym
-
Pulpeciki w sosie pomidorowym
-
Pulpety w sosie pieczarkowym
-
Pulpety w sosie własnym
-
Pulpety z indyka w sosie pomidorowym
-
Pulpety w sosie śmietanowo koperkowym
-
Pulpety gotowane
-
Gotowane pulpety w sosie pomidorowym
-
Pulpety w sosie śmietanowym
-
Pulpeciki z indyka
-
Pulpety z indyka w sosie koperkowym
-
Pulpety rybne
-
Pulpety z kurczaka
-
Pulpety
Więcej informacji na temat sosu pomidorowego do pulpetów
Sos pomidorowy do pulpetów to łatwy, szybki i tani przepis, który zdecydowanie łatwo znać ponieważ bardzo często przydaje się w codziennym życiu. Choć w sklepach można dostać mnóstwo gotowych sosów pomidorowych, ten domowy będzie zdecydowanie lepszy, smaczniejszy i zdrowszy. Będzie zawierał mniej soli i zbędnych dodatków, dzięki czemu jest dobry i śmiało można go podawać również dla dzieci. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos pomidorowy do pulpetów koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz pomysł na ten pyszny, aromatyczny sos, który posmakuje każdemu i sprawdzi się na wiele okazji.
Sos pomidorowy z naszego przepisu to sos idealny nie tylko do pulpetów. Możesz wykorzystać go do makaronu, lazani, zapiekanek, czy jako sos do pizzy. To dlatego, że jest niezwykle uniwersalny, dlatego nie musisz się w żaden sposób ograniczać. Za jednym razem warto przygotować jego większą porcję i zamrozić lub zapasteryzować w słoikach, aby móc bardzo szybko i prosto wykorzystać go w dni, kiedy nie ma czasu na przygotowywanie posiłków od zera.
Nasz przepis na sos pomidorowy do pulpetów ma pyszny, wyrazisty i aromatyczny smak dzięki czemu będzie dobrą opcją dla wszystkich miłośników prawdziwej włoskiej kuchni. Aby go przygotować potrzebne Ci będzie zaledwie kilka łatwodostępnych i tanich produktów. Głównym składnikiem są oczywiście pomidory. Sos możesz przygotować ze świezych pomidorów, lub w szybszej i prostej opcji z pomidorów krojonych z puszki lub z naturalnej passaty. Kolejnym, równie ważnym składnikiem są przyprawy. W zależności od Twoich preferencji sos możesz przygotować w wersji łagodnej lub ostrej. Do wersji łagodnej najlepiej sprawdzą się delikatne, włoskie przyprawy, na przykład bazylia, oregano, a także zioła prowansalskie, słodka papryka mielona, majeranek. Do wersji pikantnej najlepiej dodać świeżo mielonego pieprzu, czosnku, papryczki chilli i ostrej papryczki mielonej.
Koniecznie poznaj nasz przepis na najlepszy sos pomidorowy do pulpetów.
Alergeny w sosie pomidorowym do pulpetów
Lista alergenów dla sosu pomidorowego do pulpetów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sos pomidorowy do pulpetów
Wartości odżywcze sosu pomidorowego do pulpetów
Wybierając passattę należy czytać skład i wybierać te bez dodatku cukru.
Energia i białka
(125g)
Węglowodany
(125g)
Tłuszcze
(125g)
Witaminy
(125g)
Składniki mineralne
(125g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.