Sos pomidorowy do gołąbków ze śmietaną
- Oliwa z oliwek (40 ml)
- Czosnek (100 g)
- Przecier pomidorowy bez soli (400 g)
- Koncentrat pomidorowy (25 g)
- Śmietanka kremowa 36% (100 ml)
Przepis na sos pomidorowy do gołąbków ze śmietaną krok po kroku
W garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej czosnek.
Do czosnku wlej przecier pomidory i dopraw całość bazylią, solą i pieprzem. Gotuj przez 5 minut.
Do sosu dodaj przecier pomidorowy i dokładnie wymieszaj.
Powoli wlej do sosu śmietankę i doprowadź do zagotowania. Wymieszaj i serwuj.
-
Gołąbki
-
Gołąbki bez zawijania
-
Szarma
-
Sos pomidorowy do gołąbków
-
Gołąbki z młodej kapusty
-
Gołąbki z kapusty włoskiej
-
Gołąbki z piekarnika
-
Gołąbki wegetariańskie
-
Gołąbki bez zawijania w piekarniku w sosie pomidorowym
-
Gołąbki z kapusty pekińskiej
-
Gołąbki w sosie pomidorowym
-
Gołąbki z ziemniakami
-
Oszukane gołąbki
-
Gołąbki z kaszą jęczmienną
-
Gołąbki z ryżem
-
Farsz do gołąbków
-
Dolma
-
Gołąbki z kaszą gryczaną
-
Gołąbki
Więcej informacji na temat sosu pomidorowego do gołąbków ze śmietaną
Sos pomidorowy do gołąbków ze śmietaną to wspaniała opcja dla wszystkich, którzy szukają naprawdę wyjątkowego sposobu na dodatek do gołąbków, który jest również prosty. Gołąbki to jedna z najpopularniejszych potraw kuchni polskiej. Jednak ciężko jest sobie wyobrazić ją bez dodatku przepysznego sosu pomidorowego. W tej wersji łączy się go z gęstą śmietanką, która sprawia, że ma wyjątkowy, nieco kwaśny smak. Na pewno pokochają go wszyscy miłośnicy pomidorowych dodatków.
Przepis na sos pomidorowy do gołąbków ze śmietaną będzie wspaniałą opcją na naprawdę pyszny dodatek do gołąbków. Kapusta wspaniale łączy się z pomidorami, dlatego też sos pomidorowy tak dobrze dopełnia gołąbki, które zawinięte są właśnie w to warzywo. Co najlepsze sprawdza się on niezależnie od tego, czy jest to wersja mięsna, czy jarska. Przygotowanie tego sosu jest niezwykle proste, wystarczy tylko kilka chwil. Można używać do niego zarówno koncentratu pomidorowego, jak i przecieru. Pierwsza wersja pozwala na użycie mniejszej ilości składnika głównego, przez co jest też tańsza. Druga opcja potrzebuje dość sporo pomidorów, jednak jest nieco zdrowszą opcją. Do przygotowania sosu na bazie przecieru dobrze jest używać produktów bez dodatku soli, dzięki czemu będzie on nieco zdrowszy i bezpieczniejszy dla układu krwionośnego.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos pomidorowy do gołąbków ze śmietaną, by był naprawdę fantastyczny w smaku, a przy okazji naprawdę zdrowy i prosty, to ten przepis będzie idealnym wyborem. Pomidory, to warzywa, które charakteryzują się naprawdę ciekawym smakiem. Nieco kwaśne, ze słodką nutką, wspaniale łączą się ze śmietaną. W tym sosie najlepiej sprawdzi się gęsta i dość tłusta śmietana. Osoby na diecie redukcyjnej mogą ją też zastąpić gęstym jogurtem, choć w jego przypadku istnieje większe prawdopodobieństwo zważenia się nabiału po dodaniu do gorącego sosu, dlatego trzeba to robić z dużym wyczuciem. Z tego przepisu powstaje najprawdopodobniej najlepszy sos pomidorowy, jednak, by to sprawdzić, należy przetestować go na sobie.
Alergeny w sosie pomidorowym do gołąbków ze śmietaną
Lista alergenów dla sosu pomidorowego do gołąbków ze śmietaną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze sosu pomidorowego do gołąbków ze śmietaną
To zdrowa opcja, która może gościć w menu na co dzień, jednak warto zamienić śmietanę na jogurt naturalny.
Energia i białka
(665g)
Węglowodany
(665g)
Tłuszcze
(665g)
Witaminy
(665g)
Składniki mineralne
(665g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.