Sos pomidorowy do gołąbków z passaty
- Passata pomidorowa (500 g)
Przepis na sos pomidorowy do gołąbków z passaty krok po kroku
Do garnka przelej passatę i zacznij ją gotować.
Dodaj do niej sól, pieprz i zioła prowansalskie.
Gotuj przez 10 minut, następnie podawaj do gołąbków.
-
Gołąbki
-
Gołąbki bez zawijania
-
Szarma
-
Sos pomidorowy do gołąbków
-
Gołąbki z młodej kapusty
-
Gołąbki z kapusty włoskiej
-
Gołąbki z piekarnika
-
Gołąbki wegetariańskie
-
Gołąbki bez zawijania w piekarniku w sosie pomidorowym
-
Gołąbki z kapusty pekińskiej
-
Gołąbki w sosie pomidorowym
-
Gołąbki z ziemniakami
-
Oszukane gołąbki
-
Gołąbki z kaszą jęczmienną
-
Gołąbki z ryżem
-
Farsz do gołąbków
-
Dolma
-
Gołąbki z kaszą gryczaną
-
Gołąbki
Więcej informacji na temat sosu pomidorowego do gołąbków z passaty
Sos pomidorowy do gołąbków z passaty jest świetną opcją dla wszystkich, którzy kochają naprawdę proste rozwiązania. Ten sos jest aromatyczny, a przy tym szybki. Całość pełna jest też aromatycznych ziół.
Przepis na sos pomidorowy do gołąbków z passaty jest niezwykle prosty, więc będzie świetną opcją dla każdego, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z gotowaniem. Jego stworzenie zabiera tylko kilka minut. Potrzeba do niego tylko jednego produktu, więc sos jest naprawdę tani. Dodatkowo, składniki których się używa dostępne są w każdym sklepie, a w większości nawet w domowej spiżarni. Głównym składnikiem tego dodatku jest passata pomidorowa, czyli przecier zrobiony z pomidorów. Warzywa te są w nim przetarte bardzo drobno, dzięki czemu idealnie nadaje się na sos. Najlepiej wybrać taką, która nie ma w sobie dodatku soli, dzięki czemu całość będzie znacznie zdrowsza. To dobra opcja dla wszystkich, którzy kochają bardzo ziołowe dodatki.
Ciężko wyobrazić sobie gołąbki, jedno z najpopularniejszych polskich dań, bez dodatku sosu. To właśnie on sprawia, że smakują tak wspaniale i nie są zbyt suche. Ze względu na brak czasu zwykle sięga się po sos z torebki, który choć aromatyczny, zawiera sporo konserwantów, a także duży dodatek soli, która w nadmiarze wpływa negatywnie na układ krwionośny i zwiększa ryzyko chorób serca. Dlatego dobrze znaleźć nieco lepszą alternatywę dla tego produktu. Taką alternatywą jest właśnie sos z passaty, który robi się równie szybko, a smakuje naprawdę fantastycznie. Dodatkowo można go przygotować i dostosować do własnych preferencji.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos pomidorowy do gołąbków z passaty, by był naprawdę dobry, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Całość zabiera bardzo mało czasu, to dlatego, że wystarczy tylko podgrzać passatę i dobrze ja doprawić, by smakowała naprawdę fantastycznie. Do sosu nie dodaje się śmietany, dzięki czemu jest lekki i niskokaloryczny, świetnie sprawdzi się nawet na diecie redukcyjnej. Ten smaczny dodatek to na pewno najlepszy sos do gołąbków.
Alergeny w sosie pomidorowym do gołąbków z passaty
Lista alergenów dla sosu pomidorowego do gołąbków z passaty przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sos pomidorowy do gołąbków z passaty
Wartości odżywcze sosu pomidorowego do gołąbków z passaty
To zdrowa opcja, która może gościć w menu na co dzień.
Energia i białka
(500g)
Węglowodany
(500g)
Tłuszcze
(500g)
Witaminy
(500g)
Składniki mineralne
(500g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.