Sos pomidorowy do gołąbków z cebulką
- Oliwa z oliwek (15 ml)
- Cebula (200 g)
- Przecier pomidorowy bez soli (400 g)
- Koncentrat pomidorowy (25 g)
Przepis na sos pomidorowy do gołąbków z cebulką krok po kroku
W garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekaną cebulę.
Do cebuli wlej przecier pomidory i dopraw całość bazylią, solą i pieprzem. Gotuj przez 5 minut.
Do sosu dodaj przecier pomidorowy i dokładnie wymieszaj.
-
Gołąbki
-
Gołąbki bez zawijania
-
Szarma
-
Sos pomidorowy do gołąbków
-
Gołąbki z młodej kapusty
-
Gołąbki z kapusty włoskiej
-
Gołąbki z piekarnika
-
Gołąbki wegetariańskie
-
Gołąbki bez zawijania w piekarniku w sosie pomidorowym
-
Gołąbki z kapusty pekińskiej
-
Gołąbki w sosie pomidorowym
-
Gołąbki z ziemniakami
-
Oszukane gołąbki
-
Gołąbki z kaszą jęczmienną
-
Gołąbki z ryżem
-
Farsz do gołąbków
-
Dolma
-
Gołąbki z kaszą gryczaną
-
Gołąbki
Więcej informacji na temat sosu pomidorowy do gołąbków z cebulką
Sos pomidorowy do gołąbków z cebulką to opcja dla tych, którzy poszukują sposobu na odświeżenie tego tradycyjnego dania. Ze względu na dodatek cebulki całość jest pyszna. Wspaniale sprawdzi się nie tylko do gołąbków, ale także z innymi potrawami. Można go również przechowywać na zimę w słoikach. Najlepiej smakuje przygotowany ze świeżych pomidorów, ale w wersji ekspresowej można też sięgnąć po przecier pomidorowy. Ten sos wspaniale dopełni gołąbki, ale również kotlety, czy makaron. Do jego przygotowania potrzeba tylko kilku minut. Całość jest tak prosta, że poradzą sobie z nią nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. Warto postawić właśnie na ten sos, gdyż ze względu na obecność cebuli jest niezwykle aromatyczny, a przy tym również zdrowszy i bardziej gęsty.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos pomidorowy do gołąbków z cebulką, by był smaczny, a przy tym naprawdę prosty, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Do jego przygotowania wykorzystuje się tylko kilka podstawowych składników, które na pewno znajdziesz w swojej spiżarni, głównym są oczywiście pomidory. Te przepyszne, soczyste warzywa są niezwykle popularne w kuchni polskiej. Nic dziwnego, smakują wyśmienicie i można je podawać zarówno na surowo, jak i po odpowiedniej obróbce termicznej. Warto wspomnieć, że te, które poddane są długiemu gotowaniu, są nawet zdrowsze. To wszystko zasługa likopenu, antyoksydantu, który zwiększa swoje działania pod wpływem wysokiej temperatury. Likopen wspaniale wpływa na zdrowie serca, ale również chroni przed nowotworami, dlatego jego obecność w diecie jest jak najbardziej pożądana. By zwiększyć jego udział w codziennym menu wystarczy postawić na pyszny, pomidorowy sos. W tym daniu pomidory paruje się z cebulą. Idealnie sprawdza się zarówno tradycyjna żółta, jak i ta czerwona. Obie pod wpływem długiego gotowania stają się nieco słodkawe i wspaniale równoważą kwaskowy smak pomidorów.
Przepis na sos pomidorowy do gołąbków z cebulką to dobry patent na dodatek smaczny, ale również zdrowy, zwłaszcza w porównaniu do sklepowych gotowców. Ten sprawdzony przepis jest tak łatwy, że można go robić nawet bez wcześniejszego doświadczenia kulinarnego.
Alergeny w sosie pomidorowy do gołąbków z cebulką
Lista alergenów dla sosu pomidorowy do gołąbków z cebulką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sos pomidorowy do gołąbków z cebulką
Wartości odżywcze sosu pomidorowy do gołąbków z cebulką
To zdrowa opcja, która dostarcza sporo potasu.
Energia i białka
(640g)
Węglowodany
(640g)
Tłuszcze
(640g)
Witaminy
(640g)
Składniki mineralne
(640g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.