Sos pieczarkowy
- Pieczarki marynowane - 20 szt (400 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Jogurt grecki 0% tłuszczu - pół opakowania (100 ml)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na sos pieczarkowy krok po kroku
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż posiekaną w kostkę cebulę.
Gdy będzie rumiana dodaj pokrojone w plasterki pieczarki i smaż przez 6 minut.
Do pieczarek wlej jogurt, przypraw solą, pieprzem i posiekaną natką pietruszki. Zagotuj.
Więcej informacji na temat sosu pieczarkowego
Sos pieczarkowy to świetny pomysł na aromatyczny dodatek do dań głównych. Jest niezwykle łatwy, a robi się go bardzo szybko. Ma niezwykle kremową konsystencję. Przez to, że pieczarki nie są krojone drobno ma bardzo mocny smak. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom grzybów. Ten sos odmieni nawet najnudniejsze danie.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić sos pieczarkowy, który będzie bardzo aromatyczny i kremowy, a przy tym niezwykle prosty, to ten przepis będzie dla ciebie idealną inspiracją. Sos, który powstaje z tej receptury jest po prostu najlepszy. Bardzo aromatyczny, gęsty i pełen pysznych pieczarek. A całość jest tak łatwa, że z wykonaniem poradzi sobie nawet początkujący kucharz. Ten sos zawsze się udaje, dlatego będzie idealny dla osób, które chcą spróbować go po raz pierwszy.
Sos z pieczarek idealnie podkreśla smak mięs czy ryby. Świetnie pasuje też do wszelkiego rodzaju klusek. Dlatego to wspaniały dodatek do drugich dań, który nadaje całości zupełnie nowego, lepszego smaku. Pieczarki, choć bardzo łagodne, w dobrym towarzystwie są bardzo pyszne. Jogurt naturalny i natka pietruszki są idealnym tłem dla grzybów.
Sos grzybowy z pieczarek posmakuje nawet najmłodszym, gdyż ma bardzo delikatny smak. Jest również łatwostrawny więc jak najbardziej może stanowić dodatek w diecie dzieci i osób odżywiających się lekkostrawnie.
Jeśli szukasz inspiracji na to jak zrobić sos pieczarkowy, ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu ze względu na dużą łatwość wykonania i wspaniały smak. Sos wychodzi bardzo kremowy i delikatny, dlatego stanowi tak uniwersalny dodatek do innych potraw. Ten sos jest tak dobry, że przypadnie do gustu nawet największemu krytykowi kulinarnemu.
Z tego przepisu dowiesz się również jak przygotować pieczarki do sosu, by były odpowiednio chrupiące i jędrne. W tym sosie grzyby są w dużych kawałkach i to stanowi jego największy atut. To przepis dla tych, którzy chcą się dowiedzieć jak ugotować sos pieczarkowy pełen smaku i wspaniałego aromatu, a przy tym naprawdę łatwy i szybki.
Alergeny w sosie pieczarkowym
Lista alergenów dla sosu pieczarkowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
Wartości odżywcze sosu pieczarkowego
Ten sos jest świetnym dodatkiem do głównych dań. Ma niski indeks glikemiczny i mało nasyconych tłuszczów.
Energia i białka
(155g)
Węglowodany
(155g)
Tłuszcze
(155g)
Witaminy
(155g)
Składniki mineralne
(155g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.