Sos musztardowo miodowy
- Musztarda - 2 łyżki (50 g)
- Miód - 1 łyżka (20 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na sos musztardowo miodowy krok po kroku
W miseczce zmieszaj ze sobą musztardę, miód i oliwę, najlepiej za pomocą rózgi, by wszystkie składniki dobrze się połączyły.
Dopraw sos solą i pieprzem i jeszcze raz wymieszaj.
Więcej informacji na temat sosu musztardowo miodowego
Sos musztardowo miodowy jest idealnym dodatkiem do pysznych sałatek i mięsa. Robi się go niezwykle szybko, z podstawowych składników. Ten sos wzbogaci smak każdego dania, do którego jest dodany ze względu na wspaniałe połączenie smakowe. Słodki miód idealnie łączy się z ostrą musztardą, tworząc zgrany duet. Ten sos będzie idealnym dressingiem do każdej sałatki. Gdy zrobi się go w większej ilości będzie świetną bazą do marynaty do mięs.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos musztardowo miodowy, który podbije serca wszystkich domowników i gości, to ten przepis nada się idealnie. Powstaje z niego przepyszny sos, o dobrze wyważonym smaku, który podkręci każdą, nawet najnudniejszą potrawę. Za jego sprawą nawet zwykła sałatka zyska bardziej wyrazistego smaku i charakteru.
To również wspaniały dip do wszelkiego rodzaju warzyw, czy frytek. Będzie idealną opcją na imprezę, gdyż nie ze względu na składniki użyte do jego przygotowania, może spokojnie stać na stole przez dłuższy czas.
Świetnie nadaje się też do mięsa. Idealnie komponuje się z chudym drobiem. Może stanowić zarówno świetną marynatę, jednak w tym wypadku należy go przygotować w większej ilości i dobrze jest dodać do niego soku z cytryny. Jednak nadaje się także jako sos do pieczonego czy smażonego mięsa. Idealnie smakują z nim również kiełbaski. Można przygotować go na grilla czy różnego rodzaju przyjęcia.
Ten dressing musztardowo miodowy będzie świetną opcją dla wszystkich, którzy nie lubią suchych dań, dlatego szukają inspiracji na pyszne i ciekawe sosy. Ten dip taki właśnie jest. To idealne połączenie słodkiego smaku miodu z ostrą musztardą, które pasuje do niemal wszystkich potraw. Można go stosować zarówno na ciepło, jak i na zimno. Choć najlepiej smakuje schłodzony, podany do sałatki.
Odpowiednia ilość musztardy i miodu sprawia, że jest bardzo gęsty i kremowy. To świetny pomysł na dip z miodem, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom domowych sosów. Będzie świetnie pasować do grilla i potraw z rusztu. Jego wspaniały smak sprawia, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie.
Alergeny w sosie musztardowo miodowym
Lista alergenów dla sosu musztardowo miodowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze sosu musztardowo miodowego
Ten sos będzie lepszym zamiennikiem dla gotowych sosów, jednak wciąż ma sporo kalorii i wysoki indeks glikemiczny.
Energia i białka
(20g)
Węglowodany
(20g)
Tłuszcze
(20g)
Witaminy
(20g)
Składniki mineralne
(20g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.