Sos do sałatki cezara
- Jogurt naturalny - 1 opakowanie jogurtu (200 ml)
- Musztarda - 1 łyżka (10 g)
- Miód - 1 płaska łyżeczka (5 g)
Przepis na sos do sałatki cezara krok po kroku
Jogurt i musztardę przełóż do małej salaterki.
Natkę pietruszki umyj i drobno posiekaj. Następnie dodaj do sosu.
Do dressingu dodaj szczyptę soli, pieprzu, mielonego czosnku i odrobinę soku z cytryny, a także miód. Wszystko razem energicznie wymieszaj.
Więcej informacji na temat sosu do sałatki cezara
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić sos do sałatki cezar, bez anchois, który zachwyci smakiem, to ten przepis świetnie się sprawdzi. Jest naprawdę szybki i prosty, a przy tym niesamowicie smaczny, choć bez dodatku ryb.
Sos do sałatki cezara tradycyjnie powstaje na bazie wielu różnych składników. Ten przepis jest jego modyfikacją, która choć tak samo pyszna, jest mniej skomplikowana, a przy tym tańsza i z łatwo dostępnych produktów.
Ten sos do sałaty smakuje naprawdę wybornie, a wszystko to dzięki wspaniałej kompozycji przypraw, miodu i świeżej natce pietruszki, która nie tylko pogłębia jego aromat, lecz także sprawia, że jest naprawdę zdrowy. To wszystko dzięki dużej zawartości witaminy C, która wspiera układ odpornościowy, a także dba o zdrową i promienną skórę.
Dip robimy z jogurtem i bez majonezu, dzięki temu jest zdrowszy i mniej kaloryczny. To sprawia, że świetnie nada się jako dressing dla osób dbających o szczupłą sylwetkę. Jeżeli jednak lubisz mocniejszy smak możesz go zrobić z majonezem.
Do sosu dodajemy miód, który bardzo dobrze podkreśla całą kompozycję smakową. Jego słodycz dopełnia ostro-słoną mieszankę przypraw. Chudy jogurt naturalny, który jest bazą tego sosu, świetnie łączy się z miodem, tworząc przepyszny, kremowy i gęsty dressing, który otula składniki sałatki.
Gotowy sos można przechowywać jeden dzień w zamkniętym słoiczku, koniecznie w lodówce. Po schłodzeniu smakuje nawet lepiej, dlatego warto przygotować go wcześniej, tak by wszystkie smaki zdążyły się połączyć i tworzyły jedną spójną całość. To naprawdę łatwy przepis z którym poradzą sobie nawet osoby zaczynające swoją kuchenną przygodę. Cudownie pasuje do tradycyjnej sałatki cezar, która urzeka swoją prostotą i wyrazistym, złożonym smakiem. Stanowi wspaniałe dopełnienie tej przepysznej potrawy. Jednak świetnie sprawdzi się również jako smaczny dip do surowych warzyw, czy po prostu sos do sałaty. Świetnie komponuje się z chudym drobiem, dlatego wszystkie sałatki z kurczakiem i indykiem będą smakować naprawdę wybornie.
Alergeny w sosie do sałatki cezara
Lista alergenów dla sosu do sałatki cezara przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze sosu do sałatki cezara
Energia i białka
(33g)
Węglowodany
(33g)
Tłuszcze
(33g)
Witaminy
(33g)
Składniki mineralne
(33g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.