Sos do sajgonek
- Miód (40 g)
- Sos sojowy (30 ml)
- Ocet ryżowy (10 ml)
- Sok z limonki (10 ml)
- Czosnek (5 g)
- Papryczka chili czerwona świeża (20 g)
Przepis na sos do sajgonek krok po kroku
Wlej odrobinę gorącej wody do miseczki, dodaj miód i całość dokładnie wymieszaj.
Następnie dodaj sos sojowy, ocet ryżowy, sok z limonki i przeciśnięty przez praskę czosnek.
Papryczkę chili pokrój wzdłuż i posiekaj drobno.
Wymieszaj z pozostałymi składnikami.
Więcej informacji na temat sosu do sajgonek
Poznaj pomysł na najlepszy sos do sajgonek zwany nuoc cham, który należy do kuchni wietnamskiej. Sajgonki należą do jednych z najpopularniejszych dań Wietnamczyków. Można spotkać się z wieloma nazwami określającymi sajgonki np. "krokiety wiosenne" lub "naleśniki wiosenne". Sajgonki to inaczej spring rolls są to roladki z papieru ryżowego z farszem warzywnym i mięsnym, podawane są z dodatkiem sosu. Można przygotować, również wersję wegetariańską.
Jakie składniki są potrzebne do przygotowania sosu do sajgonek? Potrzebujesz tylko 6 składników, a mianowicie: sos sojowy, miód, ocet ryżowy, sok z limonki, ząbek czosnku i świeżą papryczkę chili.
Jak zrobić sos do sajgonek? Poznaj sprawdzony przepis! Wlej odrobinę gorącej wody do miseczki, dodaj miód i całość dokładnie wymieszaj. Następnie dodaj sos sojowy, ocet ryżowy, sok z limonki i przeciśnięty przez praskę czosnek. Papryczkę chili pokrój wzdłuż i posiekaj drobno. Wymieszaj z pozostałymi składnikami.
Do jednym z najpopularniejszych składników kuchni azjatyckiej można zaliczyć sos sojowy, który składa się z ziarna soi, ziarna pszenicy, soli i wody. Jest on niskokaloryczny, w jednej łyżeczce znajduje się około 5 kcal, dlatego na diecie redukcyjnej sprawdzi się idealnie. Zawartość białka i tłuszczy waha się w okolicach 1 g na jedną łyżkę stołową (10 g). Jednakże należy zwrócić uwagę na to, że jest to produkt, który zawiera wysoką zawartość sodu. Zbyt duża ilość sodu wpływa na podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, co może doprowadzić do wzrostu ryzyka chorób serca. Regularne spożywanie sosu sojowego w niewielkich ilościach może wykazywać właściwości przeciwutleniające. Sos sojowy ma bardzo intensywny smak, dlatego używa się go w niewielkich ilościach aby poprawić smak potrawy.
Przepis na sos do sajgonek jest bardzo szybki i łatwy w przygotowaniu. Pyszny sos domowy zajmie Ci zaledwie kilka minut, a z pewnością będzie to dobry dodatek do sajgonek, dań mięsnych lub makaronów. Zdecydowanie jest to lepsze rozwiązanie niż kupienie gotowego sosu w supermarkecie.
Alergeny w sosie do sajgonek
Lista alergenów dla Sosu do sajgonek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
- sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
- sos sojowy
Wartości odżywcze sosu do sajgonek
Zamiast miodu możesz użyć zwykły cukier.
Energia i białka
(63g)
Węglowodany
(63g)
Tłuszcze
(63g)
Witaminy
(63g)
Składniki mineralne
(63g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.