Sos do pizzy z przecieru pomidorowego
- Przecier pomidorowy bez soli - niepełna szklanka (200 g)
- Miód (50 g)
- Oliwa z oliwek - 7 łyżek stołowych (70 ml)
Przepis na sos do pizzy z przecieru pomidorowego krok po kroku
Przecier pomidorowy umieść w misce.
Dodaj do niego miód i oliwę z oliwek, wymieszaj.
Dopraw sos solą, pieprzem, bazylią i oregano, dodaj przeciśnięty ząbek czosnku i wymieszaj.
Gotowy sos możesz przechowywać w lodówce przez około 3-4 dni.
Więcej informacji na temat sosu do pizzy z przecieru pomidorowego
Sos do pizzy z przecieru pomidorowego to szybki pomysł na pyszny sos do domowej pizzy. Sos pomidorowy możesz wykorzystać także do zapiekanek lub grzanek z serem. Domowy sos możesz wzbogacić dodatkiem ketchupu. Przepis na sos do pizzy z przecieru pomidorowego jest bardzo prosty do zrobienia, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia sosu potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: przecier pomidorowy, miód, sól, pieprz czarny, bazylia, oregano, czosnek, oliwa z oliwek.
Jak zrobić sos do pizzy z przecieru pomidorowego? Przecier pomidorowy umieść w misce. Dodaj do niego miód i oliwę z oliwek, wymieszaj. Dopraw sos solą, pieprzem, bazylią i oregano, dodaj przeciśnięty ząbek czosnku i wymieszaj. Gotowy sos możesz przechowywać w lodówce przez około 3-4 dni. Dodanie oliwy do sosu zapobiega wsiąkaniu sosu w ciasto.
Pomidory są bardzo dobry źródłem błonnika pokarmowego, który reguluje pracę jelit i zapobiega zaparciom. Pomidory są bardzo szeroko wykorzystywane w kuchni. Można z nich przygotowywać wiele pysznych wytrawnych i słodkich dań. Pomidory są bardzo dobrym źródłem naturalnego przeciwutleniacza, jakim jest likopen, zawdzięczają mu one kolor oraz silne właściwości antyoksydacyjne. Pomidory mają niski indeks glikemiczny i zawierają małą ilość kalorii ogółem. Mogą być spożywane przez osoby na diecie redukcyjnej oraz przez diabetyków. Oliwa z oliwek wytwarzana jest poprzez tłuczenie oliwek. Oliwa z pierwszego tłoczenia to nierafinowany olej, który najlepiej nadaje się do spożywania na zimno. Jeśli chcesz więc smażyć lub piec z dodatkiem oliwy wybierz oliwę z drugiego tłoczenia. Oliwa z oliwek zawiera kwasy tłuszczowe pozytywnie wpływające na nasz układ krwionośny. Zapobiegają one też podnoszeniu się poziomu cholesterolu.
Podsumowując najlepszy sos do pizzy z przecieru pomidorowego przygotujesz w niecałe 5 minut. Jeśli nie masz czasu na przygotowanie, długo gotowanego sosu wykorzystaj przepis na sos z przecieru pomidorowego. Sos jest dobry do użycia od razu po przygotowaniu.
Alergeny w sosie do pizzy z przecieru pomidorowego
Lista alergenów dla sosu do pizzy z przecieru pomidorowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sos do pizzy z przecieru pomidorowego
Wartości odżywcze sosu do pizzy z przecieru pomidorowego
Sos do pizzy z przecieru pomidorowego to niskokaloryczny dodatek do potraw. Sos zawiera błonnik pokarmowy. Jest także dobrym źródłem naturalnych przeciwutleniaczy. Sos nie zawiera glutenu i może być spożywany przez diabetyków.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.