Sos do burrito
- Koncentrat pomidorowy (25 g)
- Przecier pomidorowy z solą (300 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Papryczka chili zielona świeża - 1 szt (5 g)
- Kolendra świeża (20 g)
Przepis na sos do burrito krok po kroku
W garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekaną drobno cebule.
Czosnek i papryczkę pokrój w drobną kostkę i dodaj na patelnię.
Całość zalej przecierem i smaż przez 10 minut.
Dodaj przecier pomidorowy i pozostałe przyprawy. Dobrze wymieszaj.
Do sosu dodaj posiekaną kolendrę. Wymieszaj.
Więcej informacji na temat sosu do burrito
Sos do burrito to wspaniały dodatek, który robi się w kilka minut, a odmienia każde danie, zwłaszcza placki tortilli. Jest nieco pikantny, a przy tym bardzo pomidorowy.
Przepis na sos do burrito sprawdzi się nie tylko jako dodatek do wrapów, ale również do makaronu, czy burgerów. To prosty sos pomidory, który dzięki dużej ilości przypraw staje się po prostu fantastyczny. Jego głównym składnikiem są pomidory. To warzywo popularne w tradycyjnej diecie, choć bardzo niedoceniane. Podczas podgrzewania w pomidorach zwiększa się ilość likopenu, substancji prozdrowotnej, która chroni organizm przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a także nowotworami. Ma również ochronny wpływ na serce i cały układ krwionośny. Jego wykorzystanie jest bardzo wszechstronne, a smak spodoba się każdemu, kto lubi pomidory. Pysznego i wyjątkowego smaku nadaje temu sosowi również dodatek ziół, najlepiej świeżych, choć można też użyć gotowej mieszanki. Warto jednak wybierać produkty świeże i dobrej jakości, by danie smakowało jak najlepiej. Ten szybki przepis pozwoli ci przygotować prosty posiłek z warzywami, który posmakuje całej rodzinie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos do burrito, by było smaczne i niezwykle ciekawe, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. To doskonały pomysł na pyszny i prosty dodatek. Wszystkie składniki znajdziesz w swojej kuchni. To najlepszy wybór dla miłośników zdrowych opcji. To pomysł na dobry, smaczny i domowy posiłek. Ten sos jest tak aromatyczny, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Choć jest robiony w domu, to naprawdę jest lepszy niż ten w restauracjach. W dodatku można go stworzyć w kilka minut i dostosować ilość przypraw do swoich preferencji, a także stanu zdrowia. W przypadku chorób układu krążenia można na przykład zmniejszyć ilość soli, co w produktach gotowych jest niemożliwe. Jeśli ma się problemów z żołądkiem, można na przykład zmniejszyć ilość ostrych papryczek. Dzięki temu będzie mniej ostry. Warto postawić właśnie na ten sos, gdyż ze względu na obecność chili jest niezwykle aromatyczny, a przy tym również zdrowszy i bardziej gęsty.
Alergeny w sosie do burrito
Lista alergenów dla sosu do burrito przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sos do burrito
Wartości odżywcze sosu do burrito
To opcja pełna witamin i błonnika, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(82g)
Węglowodany
(82g)
Tłuszcze
(82g)
Witaminy
(82g)
Składniki mineralne
(82g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.