Sos buffalo
- Tabasco (200 ml)
- Sos Worcestershire (5 ml)
- Masło (100 g)
- Ocet balsamiczny (30 ml)
Przepis na sos buffalo krok po kroku
Wrzuć masło do rondelka i roztop je.
Do masła dodaj ostry sos, sos Worcestershire, ocet i 1/3 łyżeczki czosnku, pieprzu i papryki. Dodaj szczyptę soli.
Doprowadź do wrzenia. Gdy tylko ciecz zacznie się gotować, zdejmij rondel z ognia i wymieszaj.
Poczekaj, aż sos ostygnie. Przełóż do słoiczka i przechowuj w lodówce.
Więcej informacji na temat sosu buffalo
Sos buffalo to niezwykle popularny dodatek, który kojarzony jest zwykle ze skrzydełkami, o tej samej nazwie. Ma piękny, pomarańczowy kolor i bardzo ostry smak.
Przepis na sos buffalo to najlepszy pomysł na sos do skrzydełek. Ten tradycyjny amerykański dodatek sprawdzi się jednak również do warzyw. Można w nim zamarynować, chociażby kalafiora, czy brokuł i upiec w piekarniku. Ten sos jest łatwy do wykonania i świetnie nadaje się do skrzydełek z kurczaka, ale także do wieprzowiny, hamburgerów, czy tostów. Sos Buffalo jest gładszy niż inne sosy i uważam, że ma znacznie bogatszy smak. Masło tworzy jedwabistą konsystencję, która smakuje wybornie w restauracji, ale w domu najlepiej! Kupny sos Buffalo zwykle mieszany jest z oliwą. Ten domowy (i często przygotowywany w restauracjach) wykonany jest z dodatkiem stopionego masła. Jeśli jednak chcesz zadbać o zdrowie wątroby i układu krążenia lepiej postaw na dodatek oliwy z oliwek, która zamiast nasyconych tłuszczów zawiera dobre dla zdrowia nienasycone kwasy tłuszczowe.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos buffalo, by był łatwy, dobry i domowy, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Choć dostępny jest już w większości sklepów, to jednak ten przygotowany własnoręcznie smakuje lepiej i jest zdrowszy. Możesz zrobić go bez problemu w domu. Wszystkie składniki znajdziesz zapewne we własnej spiżarni. Poza tym ten przepis wymaga 15 minut wolnego czasu i może służyć jako sos, dip, a także marynata do mięs. Sos Buffalo to po prostu ostra papryka, sól i ocet.
Amerykański sos Buffalo to legenda w świecie miłośników pikantnych skrzydełek. Jego początek sięga lat 70. To właśnie wtedy, amerykańska właścicielka małego baru w Buffalo, stworzyła zupełnie autorską marynatę do skrzydełek. Pomysł jednak przyjął się na tyle, że obecnie sos znany jest poza legendarnym miastem, od którego pochodzi jego nazwa. We współczesnych Stanach Zjednoczonych skrzydełka w sosie Buffalo są stałym elementem menu w sportowych barach i przydrożnych restauracjach.
Alergeny w sosie buffalo
Lista alergenów dla sosu buffalo przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos Worcestershire
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos Worcestershire
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
W przepisie na sos buffalo nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- pieprz syczuański
Wartości odżywcze sosu buffalo
To zdrowa opcja, jednak nie będzie odpowiednia dla osób o wrażliwym układzie pokarmowym.
Energia i białka
(168g)
Węglowodany
(168g)
Tłuszcze
(168g)
Witaminy
(168g)
Składniki mineralne
(168g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.