Sos blue cheese
- Jogurt grecki 0% tłuszczu (45 ml)
- Majonez (30 g)
- Ser pleśniowy niebieski (50 g)
- Szczypiorek (10 g)
- Ocet balsamiczny (5 ml)
Przepis na sos blue cheese krok po kroku
Ser pleśniowy pokrój na małe kawałki.
Połącz go z jogurtem i majonezem.
Dodaj do nich posiekany szczypiorek i wlej ocet balsamiczny.
Całość zblenduj na gładką masę.
Dopraw sos szczyptą soli i 1/4 łyżeczki pieprzu.
Więcej informacji na temat sosu blue cheese
Sos blue cheese to przepyszny dip, który wspaniale sprawdza się do sałatek, mięs i warzyw. W wersji domowej zachęca aromatem i smakiem, więc warto go wypróbować.
Przepis na sos blue cheese to doskonały pomysł na najlepszy domowy dip. Do jego przygotowania potrzebujesz tylko dość sporego kawałki sera pleśniowego z niebieską pleśnią, majonezu i jogurtu naturalnego. Całość należy uzupełnić aromatycznymi przyprawami, dzięki temu całość jest smaczna, prosta i bardzo smakowita. Ten sos wspaniale sprawdza się w sałatkach. Jest niezwykle gęsty i aksamitny. Wspaniale komponuje się z rukolą i szpinakiem. Pasują do niego orzechy włoskie i pekan. Ten sos świetnie sprawdza się również z pieczoną gruszką, sprawiając, że staje się ona naprawdę aromatyczna. Dobrze przełamuje również jej słodycz. Ten sos największą popularnością cieszy się głównie w Ameryce. To właśnie tam można kupić go w wielu różnych sklepach. Choć w Polsce także jest dostępny w sklepie, nie ma co tracić swoich pieniędzy na duże słoiki sosu, który przepełniony jest nasyconym tłuszczem i dużą ilością cukru. Wybierając gotowiec ze sklepu, zamiast cieszyć się wspaniałym smakiem potraw, przyczynimy się do mniejszego zdrowia naszego organizmu. A tego na pewno każdy chce uniknąć. W wersji z przepisu, która jest nawet smaczniejsza, niż gotowe sosy ze sklepu, ilość kalorii i nasyconych kwasów tłuszczowych została zmniejszona. To dlatego, że zamiast śmietany sięga się w nim po jogurt naturalny. Można wybrać wersję gęstą, a najlepiej 0% tłuszczu. Dzięki temu uzyska się odpowiednią konsystencję, a mniejszą kaloryczność. Dla zmniejszenia kaloryczności sosu dobrze jest również postawić na majonez light, który ma mniej tłuszczu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos blue cheese w prosty i szybki sposób, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Ten sos serowy robi się tylko w kilka chwil. Robi się go z serem pleśniowym, stąd jego nazwa. Do tego sosu najlepiej nadaje się ser z niebieską pleśnią. To właśnie on wpływa na wyjątkowy aromat. Wszystkie składniki z łatwością znajdziesz w każdym większym sklepie.
Alergeny w sosie blue cheese
Lista alergenów dla sosu blue cheese przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
- Ser pleśniowy niebieski
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
Wartości odżywcze sosu blue cheese
To dodatek o dużej zawartości soli i nasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(35g)
Węglowodany
(35g)
Tłuszcze
(35g)
Witaminy
(35g)
Składniki mineralne
(35g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.