Sorbet bananowy
- Sok z cytryny (40 ml)
- Banan - 6 średnich sztuk (600 g)
- Cukier puder (20 g)
Przepis na sorbet bananowy krok po kroku
Banany obierz ze skórki, pokrój na mniejsze kawałki, przełóż do woreczków foliowych i włóż do zamrażarki na minimum 5 godzin.
Zamrożone banany, sok z cytryny, pół szklanki zimnej wody oraz cukier puder umieść w misce.
Składniki zblenduj przy pomocy blendera na jednolitą masę bez grudek.
Gotowy sorbet bananowy przełóż do pucharków i udekoruj go listkami mięty.
Deser podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
Więcej informacji na temat sorbetu bananowego
Sorbet bananowy to doskonała propozycja na deser dla dzieci i dorosłych. Sorbet ze świeżych bananów jest bardzo orzeźwiający i delikatnie słodki. Szybki w przygotowaniu sorbet warto podać jako przekąskę podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Przepis na sorbet bananowy jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania sorbetu potrzebne będą następujące produkty spożywcze: sok z cytryny, banany, cukier puder oraz listki mięty.
A jak zrobić sorbet bananowy w domu? Banany obierz ze skórki, pokrój na mniejsze kawałki, przełóż do woreczków foliowych i włóż do zamrażarki na minimum 5 godzin. Zamrożone banany, sok z cytryny, pół szklanki zimnej wody oraz cukier puder umieść w misce. Składniki zblenduj przy pomocy blendera na jednolitą masę bez grudek. Gotowy sorbet bananowy przełóż do pucharków i udekoruj go listkami mięty. Deser podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
Banany stanowią doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych oraz witamin, które korzystanie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Są przede wszystkim źródłem witaminy A, witaminy C, witaminy E, witaminy K, oraz niektórych witamin z grupy B. Składniki mineralne obecne w bananach to między innymi potas, magnez, fosfor oraz wapń. Banany są stosunkowo wysokokaloryczne, dlatego z ich ilością powinny uważać osoby, które stosują dietę redukcyjną (nie powinno jednak całkowicie rezygnować ze spożywania bananów w tym rodzaju diety).
Biały puder składa się z węglowodanów prostych, które są proste do trawienia - dlatego spożywanie cukru może znacząco wpływać na podniesienie poziomu glukozy we krwi. Długotrwałe spożywanie dużych ilości cukrów prostych może prowadzić do rozwoju cukrzycy lub próchnicy zębów.
Podsumowując: wiesz już, jak samemu przygotować domowy sorbet bananowy. Pyszny sorbet jest dobry do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Świetnie sprawdzi się jako słodka i orzeźwiająca przekąska dla dzieci i dorosłych. Produkty niezbędne do wykonania sorbetu dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Alergeny w sorbecie bananowym
Lista alergenów dla sorbetu bananowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sorbet bananowy
Wartości odżywcze sorbetu bananowego
Sorbet bananowy to doskonała propozycja na orzeźwiającą przekąskę. Banany wykorzystane do przygotowania deseru stanowią doskonałe źródło cennych składników odżywczych, dlatego warto włączyć je do diety.
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Witaminy
(220g)
Składniki mineralne
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.