Solanka do schabu
Przepis na solankę do schabu krok po kroku
1 l wody podgrzej i dodaj do niej sól. Wymieszaj do rozpuszczenia.
Solankę wystudź.
Marynuj mięso przez 24 h w lodówce. Marynata jest odpowiednia na 500 g mięsa.
Więcej informacji na temat solanki do schabu
Solanka do schabu to doskonały dodatek, który sprawia, że całość jest delikatna, miękka i naprawdę fantastyczna. Jej przygotowanie zajmuje tylko kilka minut.
Przepis na solankę do schabu jest niezwykle prosty. To doskonały pomysł na wspaniałą marynatę do mięsa. Solanka przydaje się do peklowania, czyli przedłużania świeżości mięsa, przy jednoczesnym jego doprawieniu. Metoda ta znana była już od dawna i niegdyś była jedną z najpopularniejszych do konserwacji mięsa. Obecnie odeszła nieco w zapomnienie. Jeśli zastanawiasz się, ile soli należy dodać, by powstała odpowiednia solanka, to ten przepis w łatwy sposób to wyjaśnia. Proporcje podane w tym przepisie są najpopularniejsze, a przy tym najlepiej działające. Do przygotowania solanki do peklowania na 1 kg mięsa potrzeba roztworu sporządzonego z 400 ml wody oraz 40 g soli. Jest to najbardziej tradycyjna solanka. W solance do mięs można przygotować właściwie każdy produkt: od wołowiny, poprzez wieprzowinę, drób, dziczyznę aż po ryby. W podstawowej wersji solanki do mięsa do takiej ilości składników warto dodać 2 liście laurowe i 4 ziarna ziela angielskiego. Można jednak dodać do niej inne zioła. Do wieprzowiny wspaniale sprawdza się pikantna papryka, majeranek, szałwia.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić solankę do schabu, by była najlepsza, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Ta domowa jest po prostu najsmaczniejsza. Dowiesz się z niego, ile soli musisz użyć, by stworzyć pyszny smak. Ta marynata wspaniale nadaje się do schabu pieczonego. Powstaje z niego dobra, domowa solanka, która doskonale uzupełnia każde mięso. W dodatku wszystkie składniki znajdziesz już w swojej domowej spiżarni. Skład solanki do peklowania mięsa jest zadziwiająco krótki i sprowadza się do kilku produktów, które na co dzień większość kucharzy posiada w swoich zapasach. Jest to przede wszystkim kombinacja wody i soli, które należy połączyć w odpowiednich proporcjach. Jeśli zastanawiasz się, czy do przygotowania solanki potrzebujesz używać saletry, to odpowiedź zależy od tego, jakiego rodzaju wyrób przygotowujecie. Jeśli ma to być kiełbasa lub wędlina, która powinna wytrzymać nieco dłużej, to jak najbardziej jej dodatek będzie odpowiedni.
Alergeny w solance do schabu
Lista alergenów dla solanki do schabu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na solankę do schabu
Wartości odżywcze solanki do schabu
To dodatek, który zawiera sporo soli, dlatego nie będzie dobrą opcją dla osób z problemami z układem krwionośnym.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.