Solanka do mięsa pieczonego
- Sól - 4 płaskie łyżki stołowe (40 g)
Przepis na solanka do mięsa pieczonego krok po kroku
W misce umieść sól, liście laurowe i ziele angielskie.
Wlej 2 litry wody i wymieszaj.
Czosnek zmiażdż nożem i dodaj do zalewy.
Do zalewy dodaj mięso i marynuj przez 24 godziny.
Więcej informacji na temat solanki do mięsa pieczonego
Solanka do mięsa pieczonego to bardzo dobry pomysł na zamarynowanie mięsa. Tradycyjna solanka jest najlepsza do różnego rodzaju mięsa. Sprawdzony przepis można wzbogacić dodatkiem ulubionych przypraw. Proporcje na solankę to 20 g soli na 1 litr wody. Przepis na solankę do mięsa pieczonego jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia solanki potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: sól, liść laurowy, ziele angielskie, czosnek.
Jak zrobić solankę do mięsa pieczonego? W misce umieść sól, liście laurowe i ziele angielskie. Wlej wodę i wymieszaj. Czosnek zmiażdż nożem i dodaj do zalewy. Do zalewy dodaj mięso i marynuj przez 24 godziny.
Czosnek to warzywo bardzo popularne w kuchni polskiej. Czosnek pozwala wzbogacić smak mięsa oraz wegetariańskich potraw. Czosnek jest od lat ceniony za właściwości zapobiegające przeziębieniom. Czosnek jest źródłem witaminy C, witamin z grupy B, żelaza, kwercetyny oraz związków siarki, którym zawdzięcza swój specyficzny zapach. Czosnek reguluje poziom cukru we krwi, obniża poziom cholesterolu oraz zapobiega nowotworom. Pieczony czosnek ma mniej intensywny aromat i nie pozostawia specyficznego zapachu po spożyciu. Sól kuchenna to chemiczny związek zawierający sód i chlor. Jest on niezbędny w naszej diecie, lecz jego nadmiar jest bardzo szkodliwy. Zbyt duża podaż soli w diecie powoduje wzrost ciśnienia tętniczego co prowadzić może do uszkodzenia narządów wewnętrznych. Sól jest najstarszym środkiem konserwującym i pozwala nadać głębi smaku potrawom. Konserwujące właściwości soli wykorzystuje się przy przetworach warzywnych do słoików na zimę, a także w trakcie przyrządzania wędlin i konserw.
Podsumowując: tradycyjna zalewa sprawdzi się do marynowania różnego rodzaju mięsa. Marynata do mięsa pieczonego nie musi być tak słona, jak ta do wędzonego mięsa. Sprawdzony przepis gwarantuje przygotowanie udanej solanki. Najlepsza solanka pozwala mięsu skruszeć. Mięso w solance powinno przebywać minimum 12 godzin. Pozwoli to na dokładne zasolenie naszej pieczeni.
Alergeny w solance do mięsa pieczonego
Lista alergenów dla solanki do mięsa pieczonego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na solanka do mięsa pieczonego
Wartości odżywcze solanki do mięsa pieczonego
Solanka do mięsa pieczonego to źródło dużej ilości soli. Nie powinno się jej spożywać w nadmiernych ilościach. Solanka nie zawiera kalorii i świetnie sprawdzi się jako marynata dla osób na diecie redukcyjnej.
Energia i białka
(2000g)
Węglowodany
(2000g)
Tłuszcze
(2000g)
Witaminy
(2000g)
Składniki mineralne
(2000g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.