Sok z arbuza
- Arbuz (1000 g)
- Ogórek - 4 ogórki (500 g)
- Mięta (20 g)
Przepis na sok z arbuza krok po kroku
Arbuza kroimy w plastry. Wycinamy z nich kawałki owocowa bez skóry.
Ogórka obieramy i kroimy na mniejsze kawałki.
Składniki przekładamy do sokowirówki razem z miętą. Wyciskamy sok.
Orzeźwiający sok podajemy schłodzony.
Więcej informacji na temat soku z arbuza
Pyszny sok z arbuza z wyciskarki to dobry pomysł na domowy, a co ważne łatwy w wykonaniu napój, który idealnie sprawdzi się jako orzeźwiający dodatek podczas upalnych dni. Arbuz w połączeniu ze świeżym ogórkiem i miętą jest bardzo dobry, dzięki składnikom, które dodawane są do niego. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić, a składniki są łatwo dostępne. Najlepszy sok zachwyci każdego i gwarantuje, że zniknie w mgnieniu oka. Możesz uzupełnić go o ulubione dodatki, oczywiście wedle uznania.
Jak zrobić sok z arbuza? Przygotowanie go jest bardzo łatwe. Na początku arbuza kroimy w plastry. Wycinamy z nich kawałki owocowa bez skóry. Ogórka obieramy i kroimy na mniejsze kawałki. Składniki przekładamy do sokowirówki razem z miętą. Wyciskamy sok. Orzeźwiający sok podajemy schłodzony.
Sprawdzony przepis na sok z arbuza nie jest skomplikowany, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się on między innymi z arbuza, który ma wiele cennych właściwości zdrowotnych. Składa się one przede wszystkim z wody, bo aż w 92% procentach! Ponadto znajdziemy w nim przeciwutleniacze – likopen, beta-karoten oraz luteinę, które wpływają na opóźnienie procesu starzenia się, wspomagają pracę serca, a co najważniejsze hamują rozwój komórek nowotworowych. Polecany jest również przy chorobach nerek oraz infekcjach układu moczowego, ponieważ działa moczopędnie. Owoc także doskonale działa na układ pokarmowy, a także przyśpiesza nasz metabolizm. Arbuz działa także korzystnie na pracę układu krążenia, ponieważ usuwa z naszego organizmu szkodliwe związki, które pojawiają się w mięśniach po intensywnych treningach.
Dietetyczny i tani sok z arbuza na lato odpowiednio przygotowany posiada wiele właściwości zdrowotnych. Jest szybki i łatwy w przygotowaniu oraz dobry w smaku. Świeży sok możemy również przygotować za pomocą sokowirówki, efekt będzie taki sam! Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony prosty przepis na świeży sok na pewno ułatwi Ci jego przygotowanie.
Alergeny w soku z arbuza
Lista alergenów dla soku z arbuza przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sok z arbuza
Wartości odżywcze soku z arbuza
Sok posiada wysoki IG, przez co powinniśmy spożywać go okazjonalnie.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.