Smoothie z selera naciowego
- Seler naciowy - 3 łodygi (135 g)
- Jabłko - 1 szt (180 g)
- Cytryna - pół szt (50 g)
Przepis na smoothie z selera naciowego krok po kroku
Seler pokrój na mniejsze kawałki i umieść w kielichu blendera.
Jabłko obierz i pokrój w dużą kostkę, dodaj do selera.
Cytrynę wyciśnij, a sok dodaj do pozostałych składników. Wlej 1 szklankę wody. Całość zblenduj na gładką masę.
-
Smoothie
-
Smoothie Bowl
-
Smoothie ze szpinakiem
-
Smoothie z jarmużem
-
Smoothie bananowe
-
Zielone smoothie
-
Smoothie z mango
-
Smoothie z bananem
-
Smoothie warzywne
-
Smoothie z ananasem
-
Smoothie z buraka
-
Smoothie truskawkowe
-
Smoothie z awokado
-
Smoothie z truskawek
-
Smoothie owocowe
-
Smoothie Thermomix
-
Smoothie z kiwi
-
Smoothie z arbuza
-
Smoothie
Więcej informacji na temat smoothie z selera naciowego
Smoothie z selera naciowego to przepis na smaczną i bardzo zdrową przekąskę, która jest niezwykle sycąca i dostarcza wielu witamin. Seler naciowy stał się niezwykle popularny w ostatnim czasie ze względu na swoje dobroczynne działanie. Choć wiele osób nie przepada za jego charakterystycznym smakiem, w tym koktajlu, ze względu na dodatek jabłka całość jest przepysznie słodka i lekko kwaskowa. To świetny wybór dla wszystkich osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie w sposób łatwy i naprawdę smaczny.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić smoothie z selera naciowego, by było naprawdę smaczne i bardzo odżywcze, to ten sposób na pewno przypadnie ci do gustu. Choć najpopularniejszym napojem na bazie selera jest sok, to jednak smoothie jest opcją zdrowszą. To dlatego, że zawiera dużo więcej błonnika, który nie tylko obniża indeks glikemiczny całości, ale również dba o zdrowie jelit i odżywia mikrobiom jelitowy. Smoothie dzięki dużo większej zawartości włókna pokarmowego będzie lepszym wyborem dla osób z insulinoopornością czy cukrzycą.
Przepis na smoothie z selera naciowego jest niezwykle prosty. W tym napoju najważniejsze są odpowiednie proporcje między selerem, jabłkiem, a sokiem z cytryny. Całość ma wspaniały smak, dzięki osiągnięciu równowagi między słodyczą, a kwaśnością. Tak przygotowany napój nie ma nic wspólnego z niesmacznymi sokami na odchudzanie, które często można spotkać w sklepie. Choć smoothie smakuje znacznie lepiej, wciąż jest zdrowe. Zawiera nie tylko seler, ale również jabłko, które również jest skarbnicą wielu witamin i prozdrowotnych związków.
To zielone smoothie wspaniale wspiera cały organizm. To zasługa selera, który jest wspaniałym źródłem wielu cennych substancji. Zawiera sporo witaminy C, E i kwasu foliowego. Dostarcza także glikozydów, które wspierają funkcjonowanie układu sercowo - naczyniowego. To niezwykle cenne warzywo, które powinno gościć w menu jak najczęściej.
Ten koktajl z selera i jabłka to bomba zdrowych witamin i antyoksydantów. A przy tym to smoothie jest tak dobre, że ciężko jest sobie odmówić dokładki. Świetnie sprawdzi się jako przekąska.
Alergeny w smoothie z selera naciowego
Lista alergenów dla smoothie z selera naciowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
Wartości odżywcze smoothie z selera naciowego
To bardzo zdrowy koktajl pełen witamin i błonnika.
Energia i białka
(258g)
Węglowodany
(258g)
Tłuszcze
(258g)
Witaminy
(258g)
Składniki mineralne
(258g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.