Smoothie z mrożonych owoców
- Maliny mrożone (200 g)
- Truskawki mrożone (200 g)
- Banany, mrożone - 3 średnie sztuki (300 g)
- Sok jabłkowy (400 ml)
- Jagody mrożone (200 g)
Przepis na smoothie z mrożonych owoców krok po kroku
Owoce umieść w dzbanku, wlej sok jabłkowy i zblenduj.
Przelej do szklanek lub schłodź w lodówce.
- Smoothie
- Smoothie Bowl
- Smoothie ze szpinakiem
- Smoothie z jarmużem
- Smoothie bananowe
- Zielone smoothie
- Smoothie z mango
- Smoothie z bananem
- Smoothie warzywne
- Smoothie z buraka
- Smoothie z ananasem
- Smoothie truskawkowe
- Smoothie z awokado
- Smoothie z selera naciowego
- Smoothie z truskawek
- Smoothie owocowe
- Smoothie Thermomix
- Smoothie z kiwi
- Smoothie
Więcej informacji na temat smoothie z mrożonych owoców
Smoothie z mrożonych owoców to świetny pomysł na pyszny fit koktajl bez dodatku cukru. Owocowe koktajle z zamrożonych owoców mają gęstą konsystencją przypominającą lodowe shake. Wykorzystać do tego celu można wszystkie owoce, które nadają się do zamrożenia. Przepis na smoothie z mrożonych owoców jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. do zrobienia smoothie potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: truskawki, maliny, jagody, banan, sok jabłkowy.
Jak zrobić smoothie z mrożonych owoców? Mrożone owoce umieść w dzbanku, wlej sok jabłkowy i zblenduj. Przelej do szklanek lub schłodź w lodówce.
Jagody to owoce leśne rosnące na krzakach. Jagody to owoce sezonowe, które dostępne są od sierpnia do połowy października. Pamiętajmy, aby nie zjadać owoców prosto z krzaczka zebranych w lesie. Mogą one być zanieczyszczone tasiemcem. Jagody są bardzo dobrym źródłem antocyjanów, które są naturalnymi antyutleniaczami chroniącymi nas przed działaniem wolnych rodników. Jagody zawierają, także dużą ilość witaminy C. Jagody są niskokaloryczne i zawierają sporo błonnika pokarmowego. Jagody pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi oraz łagodzić stany zapalne. Banany są źródłem łatwo przyswajalnego cukru owocowego. Banany są produktem, który zawiera spore ilości błonnika pokarmowego, który ma wpływ na odczuwanie sytości oraz reguluje poziom cholesterolu we krwi. Błonnik ma również dobroczynny wpływ na poziom glukozy we krwi, dzięki jego zawartości w produktach spożywczych, obecny w nich cukier wchłania się znacznie wolniej, a to powoduje, że stężenie glukozy we krwi pozostaje na stałym poziomie. Banany są również źródłem wielu takich jak witamina C, E oraz K, oraz bogatym źródłem potasu, który wpływa na obniżenie ciśnienia krwi i reguluje pracę serca.
Podsumowując owocowe smoothie świetnie sprawdzi się jako niskokaloryczny deser. Smoothie z mrożonych owoców możesz wzbogacić w dodatek płatków owsianych. Smoothie należy spożyć od razu po spożyciu. Nie powinno się go przechowywać w lodówce dłużej niż godzinę. Mrożone owoce to bardzo dobry sposób na zachowanie świeżości owoców sezonowych na zimę.
Alergeny w smoothie z mrożonych owoców
Lista alergenów dla smoothie z mrożonych owoców przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na smoothie z mrożonych owoców
Wartości odżywcze smoothie z mrożonych owoców
Smoothie z mrożonych owoców to bardzo dobre źródło łatwo przyswajalnego cukru owocowego. Smoothie jest także dobrym źródłem błonnika pokarmowego oraz wielu cennych składników mineralnych i witamin.
Energia i białka
(260g)
Węglowodany
(260g)
Tłuszcze
(260g)
Witaminy
(260g)
Składniki mineralne
(260g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.