Smoothie z grejpfrutem
- Grejpfrut (130 g)
- Pomarańcza (120 g)
- Truskawki (50 g)
- Banan (100 g)
Przepis na smoothie z grejpfrutem krok po kroku
Pokrój grejpfruta i pomarańczę na połówki, usuń skórkę i nasiona i podziel je na mniejsze kawałki.
Truskawki umyj i usuń z nich szypułki, dodaj je do blendera.
Banana obierz i podziel na mniejsze kawałki, dodaj do pozostałych składników.
Całość zblenduj na gładką masę.
-
Smoothie
-
Smoothie Bowl
-
Smoothie ze szpinakiem
-
Smoothie z jarmużem
-
Smoothie bananowe
-
Zielone smoothie
-
Smoothie z mango
-
Smoothie z bananem
-
Smoothie warzywne
-
Smoothie z buraka
-
Smoothie z ananasem
-
Smoothie truskawkowe
-
Smoothie z awokado
-
Smoothie z selera naciowego
-
Smoothie z truskawek
-
Smoothie owocowe
-
Smoothie Thermomix
-
Smoothie z kiwi
-
Smoothie
Więcej informacji na temat smoothie z grejpfrutem
Smoothie z grejpfrutem to świetna propozycja dla wszystkich, którzy kochają naprawdę smaczne, a przy okazji proste napoje. Jego przygotowanie zajmuje kilka chwil. Będzie wspaniałym wyborem dla każdego, kto kocha owocowe napoje. Może być wspaniałą przekąską, ale również lekkim posiłkiem.
Przepis na smoothie z grejpfrutem to świetna opcja na stworzenie naprawdę zdrowego koktajlu w kilka chwil. Nie potrzeba do niego żadnego skomplikowanego sprzętu, wystarczy tylko dobrej jakości blender lub robot kuchenny, który pozwoli uzyskać najlepszą konsystencję tego napoju. Jeśli nagrzewa się za bardzo, można do przygotowania smoothie użyć mrożonych owoców, które sprawią, że sprzęt pozostanie chłodny. Ten koktajl ze względu na swoją prostotę na pewno przypadnie do gustu osobom, które nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni. W kilka chwil można wyczarować z niego naprawdę wspaniałą przekąskę w płynie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić smoothie z grejpfrutem, by było proste a przy okazji naprawdę smaczne i dobre dla zdrowia, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Całość zajmuje tylko kilka chwil i przygotowuje się je z małej ilości składników. Głównym jest oczywiście grejpfrut. To owoc, który nie wydaje się dobrym kandydatem do napóju ze względu na swój kwaśny i nieco gorzki smak. Jednak w takim towarzystwie sprawdza się naprawdę fantastycznie. Wystarczy sparować go ze słodkimi truskawkami i bananami, by powstała naprawdę fantastyczna kompozycja smakowa. Grejpfruty nie są doceniane wystarczająco, jednak to prawdziwe skarbnice witamin i składników mineralnych. Dostarczają również naprawdę dużej ilości antyoksydantów, które walczą z wolnymi rodnikami i chronią organizm przed powstawaniem nowotworów. Choć jest bardzo kwaśny, to w tym wydaniu smoothie robi się bez cukru. To dlatego, że w napoju pełno jest słodkich owoców.
To doskonały pomysł na domowe, pyszne i dobre dla zdrowia smoothie owocowe. To pomysł na fit posiłek o niskiej ilości kalorii i małej zawartości cukru. To dietetyczne smoothie sprawdzi się jako przekąska, ale także pyszny lekki posiłek.
Alergeny w smoothie z grejpfrutem
Lista alergenów dla smoothie z grejpfrutem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na smoothie z grejpfrutem
Wartości odżywcze smoothie z grejpfrutem
To napój, który dostarcza sporo witamin i składników prozdrowotnych.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.