Smoothie truskawkowe
- Truskawki (450 g)
- Sok z cytryny (100 ml)
- Banan - 1 mała szt (150 g)
Przepis na smoothie truskawkowe krok po kroku
Truskawki umyj i obierz z szypułek wrzuć do kielicha blendera. Dodaj sok z cytryny całość zblenuj.
Banana obierz i pokrój na mniejsze kawałki, dodaj do pozostałych składników i zblenduj na gładką masę.
Smoothie przelej do szklanek.
-
Smoothie
-
Smoothie Bowl
-
Smoothie ze szpinakiem
-
Smoothie z jarmużem
-
Smoothie bananowe
-
Zielone smoothie
-
Smoothie z mango
-
Smoothie z bananem
-
Smoothie warzywne
-
Smoothie z ananasem
-
Smoothie z buraka
-
Smoothie z awokado
-
Smoothie z selera naciowego
-
Smoothie z truskawek
-
Smoothie owocowe
-
Smoothie Thermomix
-
Smoothie z kiwi
-
Smoothie z arbuza
-
Smoothie
Więcej informacji na temat smoothie truskawkowego
Smoothie truskawkowe to świetny pomysł na niezwykle szybką, ale bardzo zdrową przekąskę, wypełnioną po brzegi witaminami. Ten koktajl świetnie sprawdzi się jako pyszna opcja na drugie śniadanie, a także podwieczorek, czy szybką przekąskę potreningową. Dostarcza dużo energii ze względu na udział banana. To niezwykle szybkie smoothie, które można przygotować w kilka chwil i cieszyć się jego wspaniałym smakiem. Choć jest bardzo proste, wcale nie jest nudne. Na pewno świetnie sprawdzi się na diecie redukcyjnej, gdyż zawiera niezbyt dużo kalorii, a dzięki sporej ilości owoców, dostarcza dużo błonnika. To sprawi, że koktajl jest niezwykle sycący, a przy tym poprawia funkcjonowanie układu trawiennego. Zapobiega również zaparciom i obniża poziom cholesterolu we krwi.
Dzięki dużej ilości różnych owoców smoothie jest bardzo smaczne. Dzięki temu jest również niezwykle zdrowe. Truskawki, które są jego bazą są bogate w wiele cennych składników odżywczych. Truskawki to owoce jagodowe o bardzo niskim indeksie glikemicznym, a także o małej ilości kalorii, dzięki temu są wspaniałym owocem dla każdego rodzaju diet. Są również wspaniałym źródłem witamin C, która ze względu na brak obróbki termicznej utrzymuje się w smoothie na dość wysokim poziomie. Truskawki dostarczają również całe mnóstwo antyoksydantów, które pozytywnie wpływają na zdrowie całego organizmu i chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Banan, który również jest składnikiem tego koktajlu jest bogaty w witaminy. Warto wybierać zielone owoce, które zawierają więcej błonnika i mają mniejszy indeks glikemiczny. Są również doskonałymi prebiotykami czyli substancjami odżywiającymi mikrobiom. Dzięki tak wspaniałym właściwościom to smoothie jest niezwykle zdrowe.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić smoothie truskawkowe, które będzie smaczne, ale również odżywcze to ta receptura na pewno skradnie twoje serce. Przepis na smoothie truskawkowe jest bardzo prosty i pozwala w łatwy sposób stworzyć coś niezwykle smacznego. To dobra propozycja na śniadanie, nawet dla dzieci.
Alergeny w smoothie truskawkowym
Lista alergenów dla smoothie truskawkowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na smoothie truskawkowe
Wartości odżywcze smoothie truskawkowego
To bardzo zdrowy koktajl, który pozwala dostarczyć dużej ilości witaminy C i polifenoli.
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Witaminy
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.