Składniki dla 3 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz, papryka słodka, imbir mielony
To będzie niezbędne
patelnia duża, kuchenka

Przepis na smażony makaron krok po kroku

Kurczaka umyj, osusz, pokrój w kostkę i dopraw do smaku solą, pieprzem, słodką papryką oraz imbirem.

Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim mięso.

Po chwili na patelnię dodaj mieszankę warzyw chińskich i całość podsmaż chwilę.

Makaron ugotuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Gdy warzywa będą miękkie, a kurczak usmażony na patelnię dodaj ugotowany makaron i dokładnie wymieszaj.

Następnie dodaj sos sojowy oraz nasiona sezamu i całość dopraw do smaku.

Gotowe danie podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.

Smażony makaron podany w białym talerzu.
Smażony makaron - cechy przepisu
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - smażony makaron

W skrócie
Kalorii w porcji
480 kcal
Wielkość
jednej porcji
400 g
Indeks glikemiczny
43

Wartości odżywcze smażonego makaronu

na 100g gotowej potrawy

Smażony makaron z kurczakiem i warzywami to doskonała propozycja na smaczne danie obiadowe. Mięso z piersi kurczaka stanowi doskonałe źródło białka zwierzęcego.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(400g)
Energia (kcal)
120.04
480.16
Białko (g)
7.69
30.77

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(400g)
Węglowodany (g)
12.41
49.64
Węglowodany przyswajalne (g)
11.91
47.64
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
2.16
8.66

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(400g)
Tłuszcz (g)
3.87
15.48
Tłuszcze nasycone (g)
0.80
3.20
Tłuszcze nienasycone (g)
3.07
12.29

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(400g)
Sód (mg)
146.71
586.85
Szacunkowy indeks glikemiczny smażonego makaronu 43
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w smażonym makaronie

Lista alergenów dla smażonego makaronu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Sos sojowy
  • Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Sos sojowy
  • Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Sezam nasiona

Więcej informacji na temat smażonego makaronu

Smażony makaron to doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny lub na kolację, którą przygotujesz bardzo szybko. Pyszny makaron z kurczakiem i warzywami świetnie sprawdzi się jako obiad zabrany do pracy. Przepis na smażony makaron jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania dania potrzebne będą następujące produkty spożywcze: mięso z piersi kurczaka, makaron ryżowy, mieszanka warzyw chińskich, olej rzepakowy, sos sojowy, nasiona sezamu, sól, pieprz, papryka słodka oraz imbir mielony.

A jak zrobić smażony makaron? Kurczaka umyj, osusz, pokrój w kostkę i dopraw do smaku solą, pieprzem, słodką papryką oraz imbirem. Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim mięso. Po chwili na patelnię dodaj mieszankę warzyw chińskich i całość podsmaż chwilę. Makaron ugotuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Gdy warzywa będą miękkie, a kurczak usmażony na patelnię dodaj ugotowany makaron i dokładnie wymieszaj. Następnie dodaj sos sojowy oraz nasiona sezamu i całość dopraw do smaku. Gotowe danie podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.

Pierś z kurczaka jest mięsem prawie całkowicie pozbawionym tłuszczu. Zawiera jednak bardzo dużo łatwo przyswajalnego białka, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy. Mięso z piersi kurczaka zawiera fosfor i potas oraz witaminy A, C i E. Fosfor jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowej mineralizacji kości. Odpowiada także za pracę układu nerwowego, a jego brak powoduje złe samopoczucie i bóle głowy. Pamiętaj, aby kupować tylko drób z hodowli bez dodatku antybiotyków. Mięso bez jego dodatków jest zdrowsze, rośnie wolniej prawie o połowę.

Podsumowując smażony makaron z kurczakiem i warzywami to doskonała propozycja na szybki obiad lub kolację. Smaczny makaron jest bardzo prosty w przygotowaniu, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Produkty spożywcze niezbędne do jego wykonania dostępne są w większości sklepów w przystępnych cenach. Aby przygotować wersję wegetariańską potrawy mięso z piersi kurczaka możesz zastąpić tofu.

Szacunkowy koszt przygotowania smażonego makaronu

Koszt składników
59.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Piersi kurczaka bez skóry
300 g
16.00
Za 500,0 g
Liczba opakowań 1
9.60
Za 300 g
Makaron ryżowy
150 g
6.00
Za 200,0 g
Liczba opakowań 1
4.50
Za 150 g
Mieszanka warzyw chińskich (mrożona)
700 g
9.00
Za 450,0 g
Liczba opakowań 2
14.00
Za 700 g
Olej rzepakowy
20 ml
2 łyżki stołowe
7.00
Za 1000,0 ml
Liczba opakowań 1
0.14
Za 20 ml
Sos sojowy
20 ml
2 łyżki stołowe
7.00
Za 150,0 ml
Liczba opakowań 1
0.93
Za 20 ml
Sezam nasiona
30 g
5.00
Za 200,0 g
Liczba opakowań 1
0.75
Za 30 g
Koszt składników
59.00
Jak oceniasz przepis na smażony makaron
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 90,0% osób