Smażony bekon
- Boczek wieprzowy bez kości (400 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki stołowe (50 ml)
Przepis na smażony bekon krok po kroku
Boczek umyj i pokrój na plastry o szerokości 1 cm.
W miseczce wymieszaj po jednej łyżeczce przypraw, a następnie mieszanką dopraw plastry boczku.
Na patelni rozgrzej olej.
Na rozgrzanym oleju smaż plastry boczku z dwóch stron do uzyskania złotego koloru.
Usmażony bekon podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Łazanki
-
Pieczony boczek
-
Makaron ze szpinakiem i serem feta
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem
-
Prażuchy
-
Tarta ze szparagami w boczku z serem feta
-
Wiosenna zupa z botwiny z ziemniakami i jajkiem
-
Zupa kapuśniak
-
Żurek śląski
-
Bucatini
-
Śliwki w boczku
-
Muffinki jajeczne
-
Kapuśniak na żeberkach
-
Zapiekanki z bagietki z boczkiem i serem
-
Zapiekanka ziemniaczana z boczkiem
-
Szparagi z boczkiem
-
Kartoflak
-
Skwarki
-
Potrawy z boczkiem
Więcej informacji na temat smażonego bekonu
Smażony bekon to doskonały pomysł na śniadanie. Możemy wykorzystać go jako dodatek do chleba. Pyszny i szybki w przygotowaniu bekon doskonale smakuje również z dodatkiem jajek sadzonych lub jajecznicy. Bekon warto podać z dodatkiem warzyw, które wzbogacą go w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Prosty przepis na smażony bekon nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania przepisu niezbędne będą następujące produkty spożywcze: boczek wieprzowy bez kości, olej rzepakowy, sól, pieprz oraz papryka ostra.
Jak zrobić smażony bekon? Boczek umyj i pokrój na plastry o szerokości 1 cm. W miseczce wymieszaj po jednej łyżeczce przypraw, a następnie mieszanką dopraw plastry boczku. Na patelni rozgrzej olej. Na rozgrzanym oleju smaż plastry boczku z dwóch stron do uzyskania złotego koloru. Usmażony bekon podawaj z ulubionymi dodatkami.
Boczek wieprzowy to produkt wysokokaloryczny o dużej zawartości tłuszczu. Znajdziemy w nim także łatwo przyswajalne białko pochodzenia zwierzęcego. Białko ma bardzo ważny wpływ na nasz organizm, między innymi jest składnikiem wielu enzymów w naszym organizmie, bierze udział w szeregach reakcji odpowiadających za metabolizm. Jest także potrzebne do budowy komórek naszego ciała. Boczek jest również źródłem wapnia, magnezu i fosforu. Magnez odgrywa ważną rolę w prawidłowym skurczu mięśni. Boczek zawiera spore ilości cholesterolu i tłuszczów nasyconych. Jeśli masz problemy z profilem lipidowym, staraj się ograniczać jego spożycie.
Podsumowując wiesz już jak usmażyć bekon. Przepis na bekon jest łatwy i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Najlepszy bekon jest dobry do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Produkt jest smażony i ciężko strawne, dlatego osoby zmagające się z chorobami ze strony układu pokarmowego nie powinny go spożywać. Bekon wieprzowy świetnie sprawdzi się natomiast jako dodatek do dań z jajkami. Warto podać go z dodatkiem świeżych warzyw, ponieważ podniosą one wartość odżywczą całego dania.
Alergeny w smażonym bekonie
Lista alergenów dla smażonego bekonu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na smażony bekon
Wartości odżywcze smażonego bekonu
Smażony bekon to dobry dodatek do wielu dań. Bekon jest wysokokaloryczny i ciężkostrawny.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.