Smażone jabłka do słoików
- Jabłko (1500 g)
- Cukier - 1 szklanka (250 g)
- Cytryna - 1 szklanka (100 g)
Przepis na smażone jabłka do słoików krok po kroku
Dodatkowo przygotuj 1/2 szklanki wody.
Jabłka obierz ze skóry, usuń gniazda nasienne i pokrój w kostkę.
Owoce skropl sokiem z cytryny i wymieszaj.
Przełóż jabłka do garnka i wlej odrobinę wody. Podgrzewaj do momentu, aż owoce rozpadną się.
Wsyp cukier i podsmażaj do momentu rozpuszczenia cukru. W razie potrzeby dolej odrobinę wody.
Jeszcze ciepłe jabłka przełóż do słoików i szczelnie zakręć.
Pasteryzuj jabłka przez 20 minut.
-
Marmolada
-
Surówka z pora i jabłek
-
Dżem z dyni i jabłek
-
Nalewka z jabłek
-
Dżem jabłkowy
-
Marmolada z jabłek
-
Marmolada różana
-
Jabłka do słoików
-
Wino z jabłek
-
Kompot z jabłek na zimę
-
Sok z jabłek na zimę
-
Kompot jabłkowy
-
Konfitura z jabłek
-
Mus jabłkowy Thermomix
-
Sałatka z czerwonej kapusty do słoika
-
Powidło z jabłek bez cukru
-
Kompot z jabłek do słoików
-
Mus z gruszek
-
Przetwory z jabłek
Więcej informacji na temat smażonego jabłka do słoików
Dzisiaj przedstawię Ci przepis na smażone jabłka do słoików, do ich przygotowania będziesz potrzebować tylko kilku składników, takich jak: jabłka, cukier, odrobina wody, cytryna. Opcjonalnie możesz połączyć jabłka z cynamonem.
O rodzaju jabłek zadecyduj sam. Możesz wybrać jabłka Gala, które charakteryzują się niesamowitą chrupkością, soczystością i słodkim smakiem, z kolei Ligol będzie wyróżniał się kwaskowatym posmakiem.
Praktycznie każdy rodzaj jabłek idealnie nada się do jesiennych przetworów czy wypieków. Obojętnie, na którą odmianę jabłek się zdecydujesz, Twoje przetwory będą niezwykle smaczne. W moim przepisie użyłam cukier biały, ale nie ma najmniejszej różnicy, na który rodzaj cukru się zdecydujesz. Cukier trzcinowy pozyskiwany z trzciny cukrowej, tak samo, jak cukier biały pozyskiwany z buraków cukrowych są identycznie metabolizowane w naszym organizmie. Zamiast tradycyjnego cukru możesz skorzystać z jego substytutów, czyli zamienników, które są zdecydowanie mniej kaloryczne i często bardziej słodkie, a wystarczy użyć ich w niewielkiej ilości.
Zatem, jak zrobić smażone jabłka do słoików?
W pierwszej kolejności dokładnie umyj jabłka, usuń gniazda nasienne, obierz je ze skóry i pokrój na ćwiartki lub w małą kostkę. Skropl owoce sokiem z cytryny.
Przełóż jabłka do garnka lub na patelnię i delikatnie podgrzewaj, wlej wodę i gotuj do momentu, aż owoce rozpadną się.
Po około 15 minutach jabłka rozpadną się na mniejsze kawałki i powstanie delikatny mus.
Następnie wsyp cukier i smaż jeszcze około 15 minut, w razie potrzeby dodaj wodę.
Jeszcze ciepłe jabłka przełóż do słoików i zamknij szczelnie.
Pasteryzuj słoiki domowym sposobem przez około 20 minut.
Nasze smaczne smażone jabłka do słoików są gotowe. Możesz wykorzystać je od razu już przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu nawet do kilku miesięcy. Będzie to idealny pomysł na dodatek do ciasta, naleśników czy słodkich wypieków.
Przepisy na wykorzystanie musu jabłkowego znajdziesz w moich innych propozycjach.
Koniecznie wykorzystaj mój prosty przepis i przekonaj się, jakie są pyszne w smaku.
Alergeny w smażonym jabłkom do słoików
Lista alergenów dla smażonego jabłka do słoików przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na smażone jabłka do słoików
Wartości odżywcze smażonego jabłka do słoików
Jabłka możesz przechowywać nawet kilka miesięcy, w czasie zimowym użyj je do szarlotki lub naleśników.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.