Smażone banany
- Banan (120 g)
- Syrop klonowy (10 g)
- Cynamon (5 g)
- Masło (5 g)
Przepis na smażonych bananów krok po kroku
Banana obierz ze skórki i pokrój wzdłuż na pół.
Na rozgrzanej patelni podsmaż z obu stron przez kilka minut pokrojonego banana.
W trakcie smażenia posyp cynamonem.
Wyłóż gotowego banana na talerz i polej syropem klonowym.
-
Ciastka owsianki
-
Smoothie
-
Ciasto marchewkowe fit
-
Chlebek bananowy fit
-
Deser chia
-
Ciasteczka z masłem orzechowym
-
Ciastka owsiane z bananem
-
Budyń jaglany
-
Lody domowe
-
Nutella ze śliwek
-
Deser z galaretki
-
Ciastka kokosowe
-
Galaretka bez cukru
-
Fit ciasto marchewkowe
-
Placuszki serowe
-
Ciasto bananowe fit
-
Affogato
-
Kruche rogaliki
-
Zdrowe desery
Więcej informacji na temat smażonych bananów
Świetną propozycją na deser może być przepis na smażone banany, które w przeciwieństwie do świeżych owoców będą o wiele bardziej kaloryczne. Jednakże może okazać się to znakomitym pomysłem na zjedzenie posiłku na słodko, który zaspokoi potrzebę na słodycze w ciągu dnia. Dla dzieci starszych zdecydowanie jest to dobre rozwiązanie na samodzielne przygotowanie słodkiej przekąski. Smażone banany są pyszne, a to wszystko dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i dodatkom. Jak smażyć banany? Najlepiej smażyć przez chwilkę na małym ogniu z dwóch stron, delikatnie przewracając, aby się nie rozwaliły. Smaczne danie zajmie Ci zaledwie kilka minut i z pewnością będzie to jedna z Twoich ulubionych słodkości.
Jak zrobić smażone banany? Banana obierz ze skórki i pokrój wzdłuż na pół. Na patelni rozgrzej tłuszcz, następnie usmaż z obu stron przez kilka minut pokrojonego banana. W trakcie smażenia posyp cynamonem. Wyłóż gotowego banana na talerz i polej syropem klonowym lub miodem.
Banany charakteryzują się wysoką wartością odżywczą. Dostarczają organizmowi wiele cennych składników takich jak: karotenoidy, potas, magnez, błonnik pokarmowy, witaminę C i B6. Co istotne, jeden średni banan (120 g) zawiera 116 kcal i jest bardzo sycący. Dzięki wysokiej zawartości potasu i magnezu pomaga w regulacji ciśnienia tętniczego krwi i pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Banany wspomagają pracę całego układu pokarmowego i działają jako prebiotyk, który pozytywnie działa na mikroflorę jelitową. Warto wspomnieć, że owoc zawiera tryptofan, który wytwarza hormon szczęścia, przez co poprawia nastrój i wpływa na polepszenie samopoczucia. Spożywanie bananów jest szczególnie polecane dla sportowców, dzieci, kobiet w ciąży lub osób chcących zredukować masę ciała.
Należy pamiętać o tym, że smażenie nie jest najlepszą obróbką termiczną i nie jest wskazane dla każdego. Natomiast, wszystko jest dla ludzi, jeśli stosuje się to w odpowiednich ilościach, dlatego warto zachować umiar i smażyć na niewielkiej ilości tłuszczu.
Alergeny w smażonych bananach
Lista alergenów dla Smażonych bananów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze smażonych bananów
Do polania smażonych bananów można użyć miodu zamiast syropu klonowego.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.