Smażona pierś z kaczki
- Piersi z kaczki bez skóry - 2 piersi (1000 g)
Przepis na smażoną pierś z kaczki krok po kroku
Piersi kaczki umyj i osusz.
Mięso dopraw do smaku solą i pieprzem.
Mięso włóż do miski, przykryj folią spożywczą i wstaw do lodówki na 30 minut.
Po tym czasie pierś z kaczki podsmaż z jednej strony na zimniej patelni przez 8 minut od momentu skwierczenia.
Następnie obróć pierś kaczki i przesmaż przez 5 minut na drugiej stronie.
Przesmażoną pierś ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia.
Mięso piecz w piekarniku rozgrzanym do 180 st. C przez około 5 minut.
Gotową pierś z kaczki podawaj z ulubionymi dodatkami.
- Strogonow
- Schab pieczony
- Gulasz wołowy
- Gulasz
- Żurek wielkanocny
- Gulasz z indyka
- Pieczeń rzymska
- Przepiórka
- Pierś z kaczki
- Bigos z kiszonej kapusty
- Żur wielkanocny
- Łosoś z piekarnika
- Żurek
- Roladki z kurczaka
- Schab ze śliwką pieczony
- Ryba po grecku tradycyjna
- Barszcz wigilijny
- Udziec z indyka
- Świąteczny obiad
Więcej informacji na temat smażonej piersi z kaczki
Smażona pierś z kaczki to doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny. Pyszna i soczysta pierś z kaczki smażona na patelni doskonale sprawdzi się również jako posiłek, który możesz podać podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Doskonale smakuje z dodatkiem ugotowanych ziemniaków oraz surówki ze świeżych, sezonowych warzyw. Przepis na smażoną pierś z kaczki jest bardzo prosty, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Produkty spożywcze niezbędne do przygotowania dania to jedynie pierś z kaczki bez skóry, sól oraz pieprz.
Jak zrobić smażoną pierś z kaczki? Piersi kaczki umyj i osusz. Mięso dopraw do smaku solą i pieprzem. Mięso włóż do miski, przykryj folią spożywczą i wstaw do lodówki na 30 minut. Po tym czasie pierś z kaczki podsmaż z jednej strony na zimniej patelni przez 8 minut od momentu skwierczenia. Następnie obróć pierś kaczki i przesmaż przez 5 minut na drugiej stronie. Przesmażoną pierś ułóż na blaszce do pieczenia wyłożonej papierem do pieczenia. mięso piecz w piekarniku rozgrzanym do 180°C przez około 5 minut. Gotową pierś z kaczki podawaj z ulubionymi dodatkami.
Mięso z kaczki zawiera spore ilości łatwo przyswajalnego i pełnowartościowego białka. Dodatkowo znajdziemy w nim nasycone i jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Mięso drobiowe najlepiej spożywać bez skórki, bo to właśnie pod nią kryje się najwięcej tłuszczu. Dodatkowo w mięsie kaczki znajdziemy niektóre witaminy z grupy B, wapń, żelazo, magnez, fosfor czy potas. Odpowiednia podaż żelaza jest szczególnie ważna u osób, które zmagają się z anemią. Spożywanie potasu w odpowiedniej ilości jest również ważne w celu utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi.
Podsumowując smaczna pierś z kaczki smażona na patelni świetnie sprawdzi się jako dodatek mięsny do obiadu. Możemy podać ją z różnego rodzaju sosami. Dobra kaczka będzie doskonale smakować z dodatkiem sosu na bazie żurawiny. Jako dodatki do niej możemy podać ugotowane ziemniaki, kaszę, ryż oraz surówkę ze świeżych, sezonowych warzyw. Kaczka stanowi doskonałe źródło pełnowartościowego białka zwierzęcego.
Alergeny w smażonej piersi z kaczki
Lista alergenów dla smażonej piersi z kaczki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na smażoną pierś z kaczki
Wartości odżywcze smażonej piersi z kaczki
Smażona pierś z kaczki to doskonała propozycja na smaczny dodatek mięsny do obiadu. Danie stanowi dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.