Smarowidło z mięsa w słoikach
- Łopatka wieprzowa (1000 g)
- Udko kurczaka ze skórą (1000 g)
- Cebula - 2 duże sztuki (400 g)
- Marchewka - 2 duże sztuki (300 g)
Przepis na smarowidło z mięsa w słoikach krok po kroku
Mięso wieprzowe pokrój w dużą kostkę.
Z udek usuń kości.
Umieść obydwa rodzaje mięsa w misce.
Obierz cebulę z łupiny i pokrój w pióra.
Marchew obierz ze skórki i zetrzyj na tarce.
Dopraw mięso solą, pieprzem, majerankiem i oregano.
Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek.
Wlej pół szklanki wody i wymieszaj dokładnie do połączenia składników.
Wstaw do lodówki na minimum 24 godziny.
Mięso zmiel w maszynce do mielenia.
Słoiki wyparz wrzątkiem.
Umieść w nich mięso.
Wetknij w mnie liść laurowy i ziele angielskie.
Wstaw zakręcone słoiki do garnka.
Wlej wodę do 3/4 wysokości słoików.
Gotuj na wolnym ogniu przez 140 minut.
Słoiki wyjmij z garnka i postaw do góry dnem.
-
Karkówka w słoiku
-
Kiełbasa słoikowa
-
Mięso w słoiku z galaretką
-
Pasztet w słoiku
-
Boczek w słoiku
-
Zylc
-
Kiełbasa w słoiku
-
Mięso mielone w słoikach
-
Mięso mielone w słoiku
-
Tuszonka w słoikach
-
Szynka w słoiku
-
Mięso w słoikach pieczone
-
Gulasz do słoika
-
Golonka w słoiku
-
Klopsy w occie
-
Smalec z mięsem w słoiku
-
Mięso w kawałkach w słoiku
-
Mielonka w słoiku po staropolsku
-
Mięso w słoikach
Więcej informacji na temat smarowidła z mięsa w słoikach
Smarowidło z mięsa w słoikach to bardzo dobry pomysł na pyszny dodatek do chleba. Smarowidło przypomina konsystencja konserwę mięsną. Tradycyjne smarowidło przygotujesz z mięsa mielonego. Przepis na smarowidło z mięsa w słoikach jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia smarowidła potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: łopatka wieprzowa, udka z kurczaka ze skórą, cebula, czosnek, marchew, majeranek, oregano, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie.
Jak zrobić smarowidło z mięsa w słoikach? Mięso wieprzowe pokrój w dużą kostkę. Z udek usuń kości. Umieść obydwa rodzaje mięsa w misce. Obierz cebulę z łupiny i pokrój w pióra. Marchew obierz ze skórki i zetrzyj na tarce. Dopraw mięso solą, pieprzem, majerankiem i oregano. Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek. Wlej wodę i wymieszaj dokładnie do połączenia składników. Wstaw do lodówki na minimum 24 godziny. Mięso zmiel w maszynce do mielenia. Słoiki wyparz wrzątkiem. Umieść w nich mięso. Wetknij w mnie liść laurowy i ziele angielskie. Wstaw zakręcone słoiki do garnka. Wlej wodę do 3/4 wysokości słoików. Gotuj na wolnym ogniu przez 140 minut. Słoiki wyjmij z garnka i postaw do góry dnem.
Udka z kurczaka są źródłem pełnowartościowego, łatwo przyswajalnego białka zwierzęcego. Białko ma bardzo ważny wpływ na nasz organizm. Białko jest składnikiem wielu enzymów w naszym organizmie, bierze udział w szeregach reakcji odpowiadających za metabolizm. Jest także potrzebne do budowy komórek naszego ciała. Dlatego powinniśmy dbać o prawidłową podaż tego makroskładnika. Zawsze staraj się wybierać mięso z chowu bez antybiotyków. Dobrej jakości mięso ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
Podsumowując pyszne mięso w słoikach sprawdzi się na śniadanie oraz kolację. Smarowidło podać można jako przekąskę z dodatkiem świeżego pieczywa. Domowe smarowidło możesz doprawić w dowolny sposób. Mięso jest dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w chłodnym miejscu przez kilka tygodni. Otwarty słoik przechowuj w lodówce. Do mięsa można dodać ulubione warzywa, pozwolą one uzyskać mniej zwartą masę.
Alergeny w smarowidle z mięsa w słoikach
Lista alergenów dla smarowidła z mięsa w słoikach przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na smarowidło z mięsa w słoikach
Wartości odżywcze smarowidła z mięsa w słoikach
Smarowidło z mięsa w słoikach to bardzo dobre źródło pełnowartościowego białka pochodzenia zwierzęcego. Smarowidło zawiera sporą ilość kalorii pochodzących z tłuszczu. Nie powinny w dużych ilościach spożywać go osoby w podwyższonym poziomem cholesterolu.
Energia i białka
(540g)
Węglowodany
(540g)
Tłuszcze
(540g)
Witaminy
(540g)
Składniki mineralne
(540g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.