Slushy
- Truskawki mrożone - 1 duża szklanka (200 g)
- Sok pomarańczowy 100% - 1/2 szklanki (120 ml)
- Sok z cytryny - 1/2 szklanki (120 ml)
- Lód (250 g)
- Cukier - 4 łyżki (40 g)
Przepis na slushy krok po kroku
Truskawki wyjmij z zamrażalnika i odstaw na 20-30 minut, aż lekko rozmarzną i puszczą sok.
Truskawki, sok pomarańczowy, wodę (pół szklanki), sok z cytryny i cukier zblenduj razem na najwyższej mocy blendera.
Dodaj pokruszone kostki lodu i wymieszaj. Rozlej do szklanek.
-
Koktajl sirt
-
Koktajl dietetyczny
-
Koktajl bananowy
-
Koktajl owocowy
-
Smoothie Bowl
-
Koktajl z truskawek
-
Koktajl z mango
-
Shake bananowy
-
Koktajl z awokado
-
Koktajl z kiwi
-
Koktajl z arbuza
-
Koktajl z ananasa
-
Koktajl z banana
-
Koktajl z buraka
-
Koktajl z bananów
-
Koktajl z ananasem
-
Koktajl z borówek
-
Koktajl na śniadanie
-
Koktajle owocowe
Więcej informacji na temat slushy
Slushy to prawdziwy letni hit. To orzeźwiający, słodko-kwaśny, owocowy napój z dużą ilością lodu, który idealnie sprawdzi się podczas upalnych dni. Co więcej, przepis na slushy jest banalnie prosty i poradzisz sobie z nim bez najmniejszego problemu w zaledwie kilka minut. Jedyne czego potrzebujesz to dobry blender, który poradzi sobie z mrożonymi owocami i kostkami lodu. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić slushy, aby było najlepsze i idealne dla wszystkich, również dla dzieci, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Domowe, owocowe slushy na lato możesz przygotować tak naprawdę z dowolnych owoców. Najczęściej przygotowuje się je z mrożonych truskawek, soku pomarańczowego, soku z cytryny, lodu oraz cukru – z tych kilku łatwo dostępnych składników w kilka chwil powstanie pyszny, mrożony napój. Wystarczy je wszystkie dokładnie wymieszać i zblendować. To wszystko! Dzięki takiemu doborowi składników slushy jest pyszne, jednocześnie słodkie i lekko kwaśne, a przede wszystkim orzeźwiające, dlatego jest bardzo dobre na upalne, wakacyjne dni, jako napój lub przekąska. Możesz podawać je z normalnym lodem lub dodatkiem aromatyzowanego lodu, listkami mięty, czy plastrami cytryny. Slushy nie tylko pysznie smakuje i orzeźwia, ale również bardzo ciekawie wygląda, dlatego sprawdzi się na wszelkiego rodzaju imprezy, czy spotkania w gronie rodziny lub przyjaciół. Jeśli zależy Ci na przygotowaniu, jak najzdrowszej wersji cukier zastąp ksylitolem, dzieci czemu napój będzie równie słodki, ale zdecydowanie mniej kaloryczny, będzie miał też niższy indeks glikemiczny. Koniecznie czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak, krok po kroku, przygotować pyszne, domowe, owocowe slushy z truskawek.
Alergeny w slushy
Lista alergenów dla slushy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na slushy
Wartości odżywcze slushy
Cukier najlepiej zastąpić ksylitolem, aby zmniejszyć kaloryczność i indeks glikemiczny.
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.