Śliwki w boczku
- Śliwki suszone - 10 sztuk (100 g)
- Boczek wędzony bez kości - 10 plasterków (100 g)
Przepis na śliwki w boczku krok po kroku
Na początek wykałaczki namocz w wodzie przez około 20 minut. Spowoduje to, że nie będą się paliły w piekarniku.
Plaster boczku przekrój na pól, owiń nim śliwkę i przebij wykałaczką.
Śliwki umieść na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i piecz w nagrzanym do 220 stopni piekarniku przez 5-7 minut.
-
Nachos
-
Jajka faszerowane
-
Pierogi z mięsem
-
Papryka faszerowana
-
Ogórki kiszone
-
Lawasz
-
Rolada szpinakowa
-
Bruschetta
-
Pieczarki faszerowane
-
Koreczki
-
Jajka po benedyktyńsku w wersji tradycyjnej
-
Karp w galarecie
-
Krążki cebulowe
-
Roladki z tortilli
-
Paszteciki z ciasta francuskiego
-
Pizzerinki z ciasta francuskiego
-
Zimne nóżki w galarecie
-
Chlebek ziołowy Thermomix
-
Szybkie przekąski do wódki
Więcej informacji na temat śliwek w boczku
Śliwki w boczku to doskonała propozycja na pieczone śliwki z piekarnika. Zawijana w boczek, słodka śliwka idealnie zaspokaja ochotę na małe co nieco. Przepis na śliwki w boczku jest bardzo łatwy, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego aby je zrobić. Do przygotowania przekąski potrzebne Ci będą jedynie dwa składniki spożywcze: suszone śliwki oraz plastry wędzonego boczku i wykałaczki.
Jak zrobić śliwki w boczku? Na początek wykałaczki namocz w wodzie przez około 20 minut. Spowoduje to, że nie będą się paliły w piekarniku. Plaster boczku przekrój na pól, owiń nim śliwkę i przebij wykałaczką. Śliwki umieść na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i piecz w nagrzanym do 220 stopni piekarniku przez 5-7 minut.
Śliwki zawierają spore ilości błonnika oraz pektyn, dzięki temu wspomagają trawienie i pracę układu pokarmowego. Dzięki zawartości pektyn śliwki idealnie nadają się na przetwory takie jak dżemy i konfitury, pektyny sprawiają, że nie potrzeba dodawać do nich cukru. Są bogatym źródłem witaminy C, witaminy A, potasu, fosforu i magnezu. Witamina C jest silnym naturalnym przeciwutleniaczem. Wspomaga także odporność oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Fosfor jest pierwiastkiem niezbędnym do budowy kości i zębów. Śliwki mają niski indeks glikemiczny i są niskokaloryczne. Sprawdzają się więc w dietach osób chorych na cukrzycę oraz w żywieniu osób odchudzających się.
Boczek wieprzowy jest mięsem o dużej zawartości tłuszczu. Zawiera również łatwo przyswajalne białko zwierzęce. Jest źródłem wapnia, magnezu i fosforu. Wapń jest bardzo ważnym minerałem odpowiadającym za prawidłową budowę kości i zębów. Magnez natomiast odgrywa ważną rolę w prawidłowym skurczu mięśni. Pamiętaj aby wybrać wędlinę dobrej jakości, bez dodatku konserwantów oraz wędzoną naturalnie.
Podsumowując zapiekane w boczku śliwki świetnie sprawdzą się na imprezę jako przekąska do piwa lub wysokoprocentowego alkoholu. Przekąska zawiera błonnik oraz pełnowartościowe białko zwierzęce. Pomysł na śliwki możesz wykorzystać, gdy na przyjęciu zabraknie słonych przystawek.
Alergeny w śliwkach w boczku
Lista alergenów dla śliwek w boczku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na śliwki w boczku
Wartości odżywcze śliwek w boczku
Śliwki w boczku to dobra przekąska zaspokajająca ochotę na małe co nieco. Śliwki zawierają sporo błonnika pokarmowego natomiast boczek jest dobrym źródłem białka zwierzęcego.
Energia i białka
(40g)
Węglowodany
(40g)
Tłuszcze
(40g)
Witaminy
(40g)
Składniki mineralne
(40g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.