Śledzie ze śliwkami wędzonymi i ogórkiem konserwowym
- Śledź filet (500 g)
- Ogórek konserwowy (200 g)
- Cebula (200 g)
- Olej rzepakowy (125 ml)
- Śliwki suszone (100 g)
Przepis na śledzie ze śliwkami wędzonymi i ogórkiem konserwowym krok po kroku
Śledzie namocz.
Pokrój śliwki suszone w paski.
Ogórki pokrój w ćwierć plastry.
Obraną i umytą cebulę posiekaj w kostkę.
Pokrój śledzie w większe kawałki.
Wymieszaj śledzie ze śliwkami, cebulą, ogórkiem i śliwkami, dodaj sól, pieprz, majeranek i ocet.
Wszystko włóż do słoika i zalej olejem tak, by wszystko przykryć. Zakręć dokładnie.
Odstaw na minimum 2 dni.
-
Śledzie pod pierzynką
-
Śledzie w occie
-
Śledzie po japońsku
-
Śledzie salsa na ostro
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Śledzie salsa
-
Śledzie po wiejsku
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie po giżycku
-
Śledzie po cygańsku
-
Tatar ze śledzia z majonezem
-
Śledzie po meksykańsku
-
Śledzie w śmietanie z jabłkiem
-
Sałatka śledziowa z ziemniakami
-
Matiasy
-
Śledź w oleju
-
Kiszone śledzie
-
Rolmopsy
-
Śledzie na wigilię
Więcej informacji na temat śledzi ze śliwkami wędzonymi i ogórkiem konserwowym
Pyszne śledzie ze śliwkami wędzonymi i ogórkiem konserwowym do słoika to przepis na śledzie na słodko. Spróbuj ich i poznaj nowy przepis na dobre śledzie do słoika. Śledzie z wędzonymi śliwkami kalifornijskimi i z ogórkiem są idealne. Słono-słodki smak jest odpowiednią propozycją dla osób, które uwielbiają takie połączenia smakowe. Te śledzie ze śliwkami suszonymi wędzonymi oraz z ogórkiem konserwowym przygotuj minimum 2 dni wcześniej by się przegryzły. Podawaj ze świeżym pieczywem – takie są najlepsze.
Śledzie ze śliwkami w formie „do słoika” to super sposób na pyszne przyrządzenie słodko-słonych śledzi. Do przepisu bardzo polecam użyć śliwki wędzone. Są one niesamowicie smaczne i aromatyczne. Poza śledziami oraz śliwkami użyj cebuli oraz ogórka konserwowego. Zamiast ogórka konserwowego można użyć ogórka kiszonego.
Cebulę można pokroić i umieścić na sicie, a następnie sparzyć gorącą wodą – polać przez około minutę wrzątkiem. Dzięki temu cebula troszkę zmięknie i nie będzie taka ostra. Nie trzeba tego robić, wtedy cebula jest bardziej chrupiąca.
Ilość oleju jest orientacyjna. Należy dodać tyle oleju, by wszystkie składniki były zalane w całości. Jeżeli w słoiku wszystkie produkty są dosyć mocno ściśnięte nie trzeba będzie zbyt dużej ilości oleju. Z kolei jeśli składniki w słoiku będą luźno ułożone będzie potrzeba więcej oleju. Olej rzepakowy jest najbardziej klasyczny, ale polecam także olej lniany, słonecznikowy albo oliwę z oliwek.
Jeśli filety śledziowe są bardzo słone namocz je najpierw. Wystarczy rybę zalać wodą w całości i odstawić na godzinę albo dwie. Moczenie w wodzie sprawia, że śledzie nie są takie słone. Mocz śledzie tak długo aż będą miały odpowiednio słony smak. Sprawdzaj podczas moczenia czy śledzie są już dobrze słone. Możesz podczas moczenia wymieniać wodę na świeżą. Dzięki temu moczenie będzie krótsze. Warto wiedzieć, że jeśli za długo będzie moczyło się śledzie mogą one stracić smak. To jest ważne, by nie moczyć za długo filetów śledziowych, ponieważ śledzie bez smaku nie będą smaczne.
Alergeny w śledziach ze śliwkami wędzonymi i ogórkiem konserwowym
Lista alergenów dla śledzi ze śliwkami wędzonymi i ogórkiem konserwowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Śledź filet
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- ogórek konserwowy
Wartości odżywcze śledzi ze śliwkami wędzonymi i ogórkiem konserwowym
Przepis jest dobrym źródłem cennych wartości. Ma niski indeks glikemiczny i zawiera nie za dużą ilość węglowodanów.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.