Przepis na śledzie w śmietanie z cebulą krok po kroku

Składniki dla 6 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz, koper
To będzie niezbędne
duża miska, sitko

Śledzie mocz w zimnej wodzie przez tak długi czas, jaki jest potrzebny.

Śledzie pokrój w paski o szerokości około 4 centymetry.

Cebulę pokrój w plastry niezbyt grube. Umieść cebulę na sicie i przelej je gorącą wodą przez około 30 sekund.

Cebulę dodaj do śledzi. Dodaj też śmietanę, majonez oraz przyprawy. W razie potrzeby dodaj cukier (w zależności od upodobań smakowych).

Wymieszaj wszystkie składniki.

Gotową sałatkę posyp koperkiem. Podawaj z pieczywem lub ziemniakami.

Śledzie w śmietanie z cebulą
Śledzie w śmietanie z cebulą
Koszt przygotowania dania
13.54 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
381 kcal
Liczba alergenów w daniu
4
18

Śledzie w śmietanie z cebulą - cechy przepisu

 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o śledziach w śmietanie z cebulą

Śledzie z cebulką ze śmietaną to przepis, który króluje w święta. Bardzo łatwe do zrobienia i smaczne danie, jakim jest śledź z cebulką w śmietanie to najlepszy przepis. Klasyczny przepis na śledzie z cebulką w śmietanie to prostota i pełnia smaku. Najbardziej znana wersja śledzi w śmietanie. Ten przepis łatwo przyrządzić.

Przepis składa się z kilku prostych składników. Śledzie w śmietanie z cebulką nie wymagają wielu przypraw. Sól, pieprz i ewentualnie trochę cukru do smaku to jedyne przyprawy. Sałatkę śledziową z cebulką podawaj z koperkiem oraz świeżym pieczywem lub z gotowanymi ziemniakami. Tak smakuje najlepiej.

Gdy myślisz o zrobieniu sałatki przygotuj się do zrobienia jej wcześniej. Sałatka śledziowa smakuje najlepiej, gdy jest zrobiona kilka dni wcześniej. To jest ważne, ponieważ dzięki wcześniejszemu przygotowaniu śledzi w śmietanie sałatka cała przenika smakiem wszystkich składników. W ten sposób staje się ona aromatyczna i wyrazista w smaku. Pamiętaj, że jeśli chcesz zrobić śledzie w śmietanie zrób ją wcześniej. Wtedy z pewnością będzie smaczniejsza.

Sałatka śledziowa jest wysokokaloryczna. Zarówno śledzie jak i śmietana czy majonez to są produkty, których wartość energetyczna jest wysoka. Można zastosować zamienniki, by obniżyć wartość energetyczną i sprawić, by całe danie miało mniej kilokalorii. W tym celu zamiast majonezu i/lub śmietany użyj jogurtu naturalnego. Śledzie możesz wybrać takie, które zawierają mniejszą ilość zalewy olejowej. W ten sposób również kaloryczność się obniży. Jeżeli dosładzasz potrawę, ponieważ jest zbyt słona lub kwaśna nie używaj cukru. W zamian za cukier użyj erytrytolu, który nie zawiera kilokalorii. Ponadto erytrytol nie podnosi poziomu cukru we krwi w odróżnieniu do cukru. Pomimo tego, że przepis jest wyokokaloryczny to ma on też niski indeks glikemiczny. Przepis jest odpowiedni dla osób, które ograniczają podaż węglowodanów. W celu zwiększenia ilości węglowodanów wystarczy podać śledzie w śmietanie na przykład z ugotowanymi ziemniakami albo z pieczywem.

Wartości odżywcze śledzi w śmietanie z cebulą

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(125g)
Energia (kalorie)
305.47 kcal
381.83 kcal
Białko
24.52 g
30.65 g

Węglowodany w śledziach w śmietanie z cebulą

Na 100g
Na porcję
(125g)
Węglowodany
4.05 g
5.07 g
Węglowodany przyswajalne
3.60 g
4.50 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.45 g
0.57 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(125g)
Tłuszcz
21.37 g
26.72 g
Tłuszcze nasycone
19.70 g
24.62 g
Tłuszcze nienasycone
1.67 g
2.09 g

Witaminy w przepisie na śledzie w śmietanie z cebulą

Na 100g
Na porcję
(125g)
Tiamina
0.02 mg
0.03 mg
Ryboflawina
1.20 mg
1.50 mg

Składniki mineralne w przepisie na śledzie w śmietanie z cebulą

Na 100g
Na porcję
(125g)
Fosfor
383.00 mg
478.75 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny śledzi w śmietanie z cebulą 18
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w śledziach w śmietanie z cebulą

Lista alergenów dla śledzi w śmietanie z cebulą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Śledź w oleju
 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • Śmietana 12%
 • Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • majonez light
 • Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • majonez light

Cena przygotowania śledzi w śmietanie z cebulą

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Śledź w oleju
400 g
6.00
Za 220.0 g
Liczba opakowań 2
10.91
Za 400 g
Cebula
200 g
3.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.60
Za 200 g
Śmietana 12%
100 g
2.20
Za 200.0 g
Liczba opakowań 1
1.10
Za 100 g
Majonez light
50 g
5.00
Za 270.0 g
Liczba opakowań 1
0.93
Za 50 g
Koszt składników
22.20
Jak oceniasz przepis na śledzie w śmietanie z cebulą
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób