Śledzie smażone w zalewie octowej po kaszubsku
- Śledź, cały (500 g)
- Mąka pszenna typ 500 (35 g)
- Olej rzepakowy (65 ml)
- Sok z cytryny (10 ml)
- Ocet spirytusowy (100 ml)
- Cebula (200 g)
- Cukier (10 g)
Przepis na śledzie smażone w zalewie octowej po kaszubsku krok po kroku
Śledzie wypatrosz i oczyść.
Skrop sokiem z cytryny, posyp solą i pieprzem.
Obtocz w mące.
Śledzie smaż na rozgrzanym tłuszczu do uzyskania złotego koloru.
Do małego garnka wlej 3 szklanki wody i ocet. Dodaj liść laurowy i ziele angielskie, a także cukier. Całość zagotuj. Do zalewy dodaj pokrojone w piórka cebule. Zalewę ostudź.
Do słoika przełóż połowę porcji śledzi, dodaj cebulę z zalewy, następnie dodaj resztę śledzi.
Całość zalej zalewą i zamknij. Przechowuj w lodówce.
Śledzie będą gotowe po 2 - 3 dniach.
-
Sałatka śledziowa z ziemniakami
-
Sałatka śledziowa z jajkami
-
Sałatka śledziowa z jajkiem
-
Sałatka śledziowa z jajkiem
-
Tradycyjna sałatka śledziowa
-
Hekele
-
Sałatka śledziowa z buraczkami warstwowa
-
Sałatka śledziowa z porem
-
Sałatka śledziowa z jabłkiem
-
Śledzie ze śliwkami
-
Śledzie pod pierzynką z serem
-
Sałatka śledziowa świąteczna
-
Śledź pod szubą
-
Sałatka śledziowa warstwowa z jajkiem i ogórkiem
-
Śledzie z cebulką w oleju i occie
-
Rolmopsy po kaszubsku
-
Sałatka śledziowa na wigilię
-
Tatar ze śledzia z suszonymi pomidorami
-
Sałatki śledziowe
Więcej informacji na temat śledzi smażonych w zalewie octowej po kaszubsku
Śledzie smażone w zalewie octowej po kaszubsku są doskonałą opcją na pyszną przekąskę, która sprawdzi się na imprezę, ale nie tylko. Te śledzie zachwycają smakiem.
Przepis na śledzie to wspaniała opcja dla wszystkich miłośników ryb. Płaty śledziowe w pysznej zalewie sprawdzają się na święta, ale też na kolację każdego dnia. Zalewa do śledzi z tego przepisu jest prosta, ale naprawdę pyszna. Śledzie są nieodłącznym towarzyszem każdej imprezy, bez których ciężko sobie wyobrazić świętowanie, dlatego warto przygotować je w najbardziej klasycznej wersji i cieszyć się ich wspaniałym smakiem. Śledzie w occie stanowią całe danie, ale mogą być również dodatkiem. Świetnie sprawdzą się w sałatkach czy na kanapkach. Przepis na śledzie w occie jest niezwykle łatwy, a jego wykonanie zajmuje niewiele czasu. Jednak śledzie nie są gotowe od razu po przygotowaniu, warto o tym pamiętać przed imprezami i wykonać całość wcześniej. Optymalny czas oczekiwania to od 3 do 5 dni. Powstają z niego przepyszne, odpowiednio słone i dobrze przyprawione śledzie, które stanowią świetny pomysł na idealną przystawkę. Będą dobrym wyborem na wszelkiego rodzaju imprezy. Wspaniale sprawdzą się również na święta, zwłaszcza na Boże Narodzenie. To danie jak najbardziej postne, więc będą świetną dekoracją wigilijnego stołu, która nie tylko dobrze się prezentuje, ale także fantastycznie smakuje.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić, pyszne śledzie do słoików, by były również dobre dla początkujących, to ten prosty przepis stanowi doskonałe rozwiązanie. Zalewa do śledzi z octem jest niezwykle prosta w przygotowaniu i składa się tylko z kilku składników. W tej wersji nie dodaje się do niej soli, gdyż filety są naprawdę słone, jednak prawdziwi miłośnicy słonego smaku mogą jej użyć. Choć śledzie w occie można dostać również w sklepie, jednak te wykonane własnoręcznie są smaczniejsze i bardziej zdrowe. Robiąc je samodzielnie, można ograniczyć ilość soli, a także zrezygnować z konserwantów, dzięki czemu to danie jest znacznie zdrowszą wersją.
Alergeny w śledziach smażonych w zalewie octowej po kaszubsku
Lista alergenów dla śledzi smażonych w zalewie octowej po kaszubsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Śledź, cały
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze śledzi smażonych w zalewie octowej po kaszubsku
To opcja, która jest zdrowa i może gościć w codziennym menu.
Energia i białka
(230g)
Węglowodany
(230g)
Tłuszcze
(230g)
Witaminy
(230g)
Składniki mineralne
(230g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.