Skubaniec z truskawkami
- Mąka pszenna typ 500 (200 g)
- Mąka ziemniaczana (50 g)
- Masło (200 g)
- Cukier (50 g)
- Proszek do pieczenia (5 g)
- Żółtko jajka (4 szt.)
- Białko jajka (4 szt.)
- Cukier - do bezy (200 g)
- Truskawki (500 g)
- Mąka ziemniaczana - do owoców (30 g)
- Dżem truskawkowy niskosłodzony (180 g)
- Mąka ziemniaczana - do bezy (10 g)
Przepis na skubaniec z truskawkami krok po kroku
Mąki przesiej i zmieszaj z pokrojonym drobno, zimnym masłem. Następnie dodaj cukier, szczyptę soli i proszek do pieczenia. Dobrze wymieszaj, część ciasta odłóż na kruszonkę na wierzch, następnie dodaj żółtka i zagnieć szybko ciasto.
Rozwałkuj i wylep ciastem formę zabezpieczoną papierem do pieczenia. Wstaw do lodówki na 15 minut, w tym czasie nagrzej piekarnik do 170 st. C. Widelcem zrób dziurki w spodzie i piecz przez 20 minut.
Truskawki opłucz, osusz i odetnij szypułki, pokrój na mniejsze kawałki. Włóż do miski i połącz z mąką ziemniaczaną. Następnie wymieszaj z połową konfitury.
Białka ubij na sztywną pianę, następnie stopniowo dodawaj cukier. Ubijaj przez około 2 - 3 minuty, aż piana będzie gęsta i błyszcząca, następnie dodaj mąkę ziemniaczaną i miksuj przez pół minuty.
Podpieczony spód posmaruj resztą konfitury, wyłóż truskawki, na wierzch połóż bezę i odłożoną wcześniej kruszonkę, wstaw do piekarnika.
Piecz przez 20 minut w 170 st. C, następnie zmniejsz temperaturę do 60 st. C(termoobieg), susz bezę przez dodatkowe 15 minut.
-
Ciasto z truskawkami
-
Placek z truskawkami
-
Tarta z truskawkami
-
Szybkie ciasto z truskawkami budyniowe
-
Ciasto jogurtowe z truskawkami
-
Sernik na zimno z truskawkami
-
Sernikobrownie z truskawkami
-
Biszkopt z truskawkami
-
Ciasto ucierane z truskawkami
-
Naked cake
-
Tort truskawkowy
-
Kruszon
-
Sernik na zimno z galaretką
-
Rolada biszkoptowa
-
Ciasto drożdżowe z truskawkami
-
Kruche ciasto z truskawkami
-
Ciasto z truskawkami i budyniem
-
Prosty sernik na zimno
-
Ciasto z truskawkami
Więcej informacji na temat skubańca z truskawkami
Skubaniec z truskawkami to wypiek, który już od pierwszego kęsa przenosi nas do letniego popołudnia. To ze względu na lekkość, słodycz i naprawdę sporą ilość truskawek.
Przepis na skubańca z truskawkami to idealna opcja dla wszystkich miłośników domowych wypieków. Ten prosty placek przygotujesz w domu w naprawdę niewiele minut. Świetnie sprawdzi się jako pomysł na awaryjny deser dla niespodziewanych gości, czy na nieoczekiwaną zachciankę na coś słodkiego. Do jego zrobienia potrzeba tylko kilku składników, dzięki czemu nie nadwyręża ono domowego budżetu. Dzięki odpowiedniej proporcji między jajkami a mąką jest ono super miękkie i sprężyste, tak, że każdy kawałek smakuje wybornie i jest prawdziwą ucztą dla zmysłów. Ciasto będzie super pomysłem na deser podczas rodzinnego spotkania, czy małego przyjęcia. Jest dobre, a przy tym domowe, dlatego zasmakuje amatorom tradycyjnej kuchni.
Jeśli zastanawiasz się jak upiec skubańca z truskawkami, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Z tej receptury dowiesz się jak zrobić to domowe ciasto samodzielnie od postaw, tak, by było smaczne, szybkie i proste. To najlepsze rozwiązanie, gdy masz wiele truskawek i nie wiesz, co z nimi zrobić. Wszystkie składniki znajdziesz w każdym większym sklepie. A gdy zrobisz ten placek samemu, na pewno zakochasz się w jego smaku. Jeśli nie masz truskawek, możesz wykorzystać również świeży rabarbar. Pieczenie tego ciasta jest tak proste, że na pewno poradzi sobie z nim nawet początkujący kucharz. Dzięki dużej ilości truskawek smakuje wyśmienicie i jest idealnie słodkie, a do tego prezentuje się naprawdę wspaniale. To dorodne, czerwone truskawki sprawiają, że stanowi piękną dekorację każdego stołu. Dzięki właściwemu połączeniu składników zawsze się udaje i smakuje. Będzie idealnym pomysłem na deser w letnie dni, gdyż właśnie wtedy truskawki są najlepsze i najsłodsze, a to one nadają charakteru całemu ciastu. Jeżeli chcesz, by ciasto było bardziej fit, możesz, zamiast cukru użyć słodzika. Pamiętaj tylko, że sztuczne słodziki są zwykle bardziej słodkie, więc lepiej użyć mniejszej ilości, by ciast nie wyszło zbyt mdlące. Ciasto świetnie komponuje się z czarną kawą.
Alergeny w skubańcu z truskawkami
Lista alergenów dla skubańca z truskawkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Białko jajka
Wartości odżywcze skubańca z truskawkami
Ta opcja zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(163g)
Węglowodany
(163g)
Tłuszcze
(163g)
Witaminy
(163g)
Składniki mineralne
(163g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.